
Мілфей з вершковим кремом та полуницею за рецептом Євгена Клопотенка
- Автор
- Євген Клопотенко

Цей простий та по-французьки елегантний десерт завоює ваше серце. Красиву назву Мілфей або “mille-feuille” можна перекласти з французької як “тисяча листів”, що цілком пасує десерту, зібраному з шарів пропеченого, сухого листкового тіста та крему. Якщо подивитися на десерт збоку, то можна побачити як коржі ніби розділяються на багато тонких листків. Мілфей віддалено нагадує наполеон, але є самостійним десертом французької кухні, і сьогодні пропоную приготувати його класичний варіант з трьох коржів, двох шарів крему та свіжими полуницями.
У чому різниця між мілфеєм та наполеоном
Хоч закордоном ці назви можуть бути взаємозамінними, але вони все одно позначають трохи різні десерти.
Текстура. Для мілфею коржі повинні залишатися хрумкими та сухими, його не залишають постояти як наполеон, а натомість одразу подають гостю. Збирати цей десерт найкраще одразу перед подачею і не залишати надовго в холодильнику.
Кількість шарів. Для класичного мілфея потрібно лише три шари тіста, тоді як на торт наполеон потрібно від 5 до 10-12 шарів.
Начинка. Якщо наполеон містить лише шари тіста та крему, то до мілфея часто додають свіжі ягоди.
Подача. Наполеон – це торт, а мілфей швидше тістечко, адже його подають індивідуально для 1 гостя.
Як розморозити листкове тісто
Найкращий спосіб: у вечір напередодні приготування десерту перекласти тісто з морозильної камери до холодильника, так воно рівномірно та поступово відтане. Але якщо раптом ви забули це зробити, просто залиште герметичне пакування з листковим тістом на столі кухні, вже за 4-5 год з ним можна буде працювати.
Як працювати з вершками
Щоб вершки гарно збилися, потрібно дотриматися двох умов: вони повинні бути жирними (не менш як 33 %) і холодними. Слушною думкою є також охолодити посуд, в якому збиватимете крем: для цього поставте його на 5-10 хв до морозильної камери. Якщо ви бачите, що вершки не збиваються — спробуйте і їх також покласти до морозильної камери на кілька хвилин та почніть збивати знову.
Як приготувати мілфей
Інгредієнти
Мілфей: покроковий рецепт
ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.
Передплати прямо заразМілфей з вершковим кремом та полуницею за рецептом Євгена Клопотенка
Інгредієнти
Follow The Directions
Мілфей: покроковий рецепт

500 г розмороженого листкового тіста розріжте на прямокутники, розміром 9 на 20 см. Викладіть 4-5 коржів на застелене пергаментом деко та запікайте у розігрітій до 200 градусів духовці 15 хв. Залиште охолоджуватися за кімнатної температури. Якщо під час випікання тісто сильно піднялося, трішки надавіть зверху рукою або проколіть корж виделкою.

Вилийте 300 мл холодних вершків у суху миску та почніть збивати за допомогою міксера або кухонного комбайна з насадкою вінчик. Перші 30 сек збивайте на маленьких обертах, а потім увімкніть максимальну швидкість і збивайте до густої консистенції. Додайте до вершків 2 ст. л. цукрової пудри, 10 г ванільного цукру та ще раз збийте, щоб об'єднати інгредієнти.

Помийте та висушіть рушником 5 великих полуниць. Видаліть зелені хвостики та розріжте полуниці тонкими пластинками.

Тепер зберіть десерт: перший прямокутний корж щедро змастіть збитими вершками (для цього найкраще використовувати кондитерський мішок з насадкою або силіконову лопаточку). Зверху викладіть пластинки полуниць, накрийте їх другим коржем і знову змастіть його вершками та викладіть полуниці. Накрийте все третім коржем та прикрасьте листочками м’яти.
Нові рецепти

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.
Передплати прямо заразНовини
Покупки місяця
Сімпл кукінг
модулів, щоб почати готувати в задоволення


Відгуки про рецепт