Будь-який рецепт дріжджової випічки незмінно починається з опари, а в нашому випадку – ще й з детальних інструкцій про температури, пропорції та порядок дій. Досвідчені кулінари цю частину рецепта можуть робити вже з заплющеними очима, адже по суті опара всюди однакова. Але що воно таке і нащо вона готується?
Що таке опара
Опара – це рідке тісто, що складається з дріжджів, невеликої кількості борошна та рідини (води чи молока). Іноді в опару додається також частина цукру. Інгредієнти замішуються та лишаються бродити від 10 хвилин до 2-3 годин у різних рецептах. Опара може бути густою, коли в неї відразу вмішують 60-70% борошна, але в наших рецептах використовується переважно рідка, де відсоток менший. Також густіша опара в переважній більшості настоюється довше, а рідка – швидше.
Для чого готується опара
Опара готується з двох причин: для активації дріжджів і процесу подвійного бродіння. Якщо дріжджі не активуються, тісто просто-таки не підніметься. А от подвійне бродіння (тісто настоюється ще й потім), дає кращі еластичні властивості та підсилює смак і аромат готової випічки.
Важливі нюанси приготування опари
Найважливішим аспектом приготування опари є дотримання правильних температур. Якщо дріжджі опиняться в холодній рідині, вони не активуються і випічка не вийде, у гарячій – зваряться і помруть. Тому експерти радять ідеальну температуру 36 градусів. Перевірити її можна, крапнувши рідину на тильну сторону долоні: вам має бути тепло, але не гаряче. Хоча, звісно, допустимою буде температура від 28 до 36 градусів. Також опара повинна настоюватися в теплому місці без протягів.