Готування на парі: корисно, справжній смак та економить час

Якщо мова заходить про приготування їжі на парі, чомусь одразу виникає асоціація, що це несмачно і щось обов’язково пов’язане із лікуванням та лікарнею. Ми хочемо це змінити, бо, по-перше, наші парові котлети неперевершені, і це не єдиний наш смачний рецепт, по-друге, користь готування на парі доведена, по-третє, не варто нехтувати ще одним способом термічної обробки, який внесе різноманіття в раціон, а отже, і у відчуття та смаки. Не позбавляйте себе цього, та дослухайтеся до наших порад та експерта.

Готування на парі – корисно

Чим корисні страви на парі

Марія Федоренко Марія Федоренко

експертка зі здорового харчування, дієтологиня. Консультантка Edcamp Ukraine. Блогерка

Instagram

Під час приготування їжі за допомогою високих температур: смаження, запікання, гриль, утворюються кінцеві продукти глікації (КПГ). Всі ці рум’яні скоринки та підпечені бочки – саме вони і є. Надлишок КПГ збільшує рівень запалень, знижує імунітет, руйнує судини, печінку та білки, що, зокрема, пришвидшує старіння організму. При смаженні в олії чи на маслі ми додатково отримуємо зайві калорії та токсичні речовини – канцерогени. Всього цього не відбувається, якщо готувати на парі. Цей спосіб один із найкорисніших та дозволяє зберегти більшу частину вітамінів та мікроелементів в продуктах.

Дуже зручно та економить час

Чим корисні страви на парі

Це якась мрія – не стояти біля страви й не пильнувати її, не мішати, не зменшувати вогонь і не перевертати. Достатньо викласти в пароварку те, що хочете приготувати, задати певний проміжок часу і йти займатися своїми справами. Пароварка сама покличе. Вас очікуватиме страва, яка рівномірно приготувалася і не пригоріла. Потрібно зробити на велику компанію та різноманітне? Теж можна. На нижній ярус викладайте те, що довше готується і за цією схемою піднімайтеся до верхнього. Після ще й не потрібно докладати зусиль, щоб все відмити від слідів жиру. Ідеально!

Якщо нема пароварки, або вимкнули електрику, але є газ, спробуйте використати друшляк над каструлею, де варяться, скажімо, рис, пшениця чи овочі. Покладіть туди невеликі шматочки курячого філе чи котлетки, накрийте кришкою і дозвольте парі зробити свою справу. Це зекономить і час, і електроенергію, та дозволить отримати корисну страву. В часи регулярного відключення світла такі лайфхаки допоможуть дещо оптимізувати процес приготування.

Справжній первинний смак страв на парі

В процесі приготування продуктів на парі вони не стикаються з повітрям, не віддають свої соки у відвар та не нагріваються вище 100 градусів, тому такий спосіб термічної обробки зберігає все те первинне, що є в продукті – колір, запах, форму та смак. Ви й самі можете в цьому переконатися, зробивши овочі аль денте на парі та відваривши їх. А ще страви виходять дуже соковитими, бо соки не перемішуються, а збираються в середині кожного продукту.

Готувати – це просто!

Завантаження...