Додайте його в раціон. Чим корисне насіння льону та нащо його їсти

Користь насіння льону

Льон-довгунець – однорічна рослина, котра вважається однією з найстаріших сільськогосподарських культур у світі. Спершу вона вирощувалася в стародавньому Єгипті та Китаї, потім поширилася Європою, а врешті й Америкою. Для України льон є цілком традиційною культурою вже дуже дуже давно, тому ми сміливо можемо називати його нашим місцевим суперфудом. Адже цей продукт не менш корисний, ніж, наприклад, насіння чіа чи годжі, але він дешевший, доступніший і зрозуміліший.

Харчова цінність льону

Столова ложка меленого насіння льону вагою приблизно 7 г містить: 37,4 калорій, 1,28 г білків, 2,95 г жирів, 2 г вуглеводів, 1,91 г клітковини. Окрім того насіння містить кальцій, магній, фосфор калій, фолієву кислоту, лютеїн і зеаксантин.

Насіння льону вважається хорошим джерелом антиоксидантів, харчових волокон і омега-3 жирних кислот, включаючи альфа-ліноленову кислоту. Споживання цих поживних речовин може допомогти знизити ризик різних захворювань. Насіння льону також може бути більш ніж у 800 разів багатше лігнанами, ніж більшість інших продуктів. Вони також мають антиоксидантні властивості.

Користь насіння льону

Як і інші продукти рослинного походження, лляне насіння багате антиоксидантами. Вони можуть допомогти запобігти хронічним захворюванням, борючись із вільними радикалами. Якщо в організмі занадто багато вільних радикалів, може розвинутися окислювальний стрес, що призведе до пошкодження клітин і розвитку захворювань, зокрема діабету 2 типу, хвороб серця та деяких видів раку.

Насіння льону містить омега-3 жирні кислоти. Науковці вважають, що вони можуть допомогти запобігти росту різних типів ракових клітин. Різні дослідження відмічали, що споживання насіння льону знижує вірогідність захворювання на рак молочної залози та рак грудей після менопаузи.

Американська кардіологічна асоціація (AHA) рекомендує вживати більше клітковини та омега-3 для зміцнення здоров’я серця. Лігнани також можуть допомогти запобігти серцево-судинним захворюванням. Насіння льону містить усі ці поживні речовини.

Насіння льону може зменшувати симптоми запору та покращує травлення загалом. Адже в насінні міститься чимало клітковини, котра уповільнює травлення та допомагає краще всмоктувати корисні елементи з їжі. Також вона пришвидшує та полегшує випорожнення, якщо з ним є проблеми.

Окрім того, льон може бути ефективним засобом при:

  • цукровому діабеті 2 типу, покращуючи контроль рівнів цукру в крові
  • необхідності знизити рівень холесетрину
  • процесі схуднення, забезпечуючи організм ситістю
  • болі у грудях, повʼязаним із менструальним циклом
  • артриті, зменшуючи біль у суглобах
  • гіпертонії, знижуючи артеріальний тиск.

Однак варто розуміти, що льон не є лікарським засобом і лікувати будь-які хвороби за допомогою нього ідея не найкраща. Але за умови легких симптомів, ви можете спробувати використати його як додатковий метод профілактики, якщо ваш лікар не буде проти.

Що лікує насіння льону

Кому не можна вживати насіння льону

Насіння льону безпечне для більшості дорослих людей. Для дітей воно може бути складним для перетравлювання, тому його варто вживати лише перемеленим і після консультації з лікарем.

Також важливо розуміти, що додавання насіння льону до раціону може збільшити кількість випорожнень щодня. Це також може викликати побічні ефекти, такі як здуття живота, гази, біль у животі та нудота. Однак це досить рідкісні побічні ефекти.

Як споживати насіння льону

Люди можуть споживати насіння льону декількома методами: додаючи в раціон лляну олію, в капсулах як добавку, меленим чи в насінні у різних стравах. Насіння льону можна додавати в салати, хліб чи якусь іншу випічку. Мелене насіння льону можна додавати в тісто, сухі сніданки, смузі, супи, рагу та йогурти. Також ви можете використати його в суміші з панірувальними сухарями.

Дієтологи радять уникати цільного лляного насіння і їсти його меленим, оскільки кишківник може не засвоїти поживні речовини з цільного насіння. Або ж ви можете замочувати насіння, щоб воно розбухало та ставало мʼякшим для споживання.

Дієтологи радять додавати в раціон або 1 ст.л. меленого насіння, або 1-3 ст.л. олії, або 1300-3000 мг насіння в капсулі. Щодо дозування краще радитися з дієтологом чи лікарем. Або ж ви можете просто часом додавати його до своїх страв як корисну профілактику та смачне доповнення.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення