Чим корисна куряча печінка та як правильно її вживати

Куряча печінка – субпродукт смачний, недорогий та простий в приготуванні. Вона є відмінним джерелом поживних речовин, багата на вітаміни та мінерали, які мають величезну користь для організму. Уявіть-но, що печінка більш поживна, ніж м’ясо! Саме тому ми радимо її додавати у свій раціон.

Чим корисна куряча печінка

користь печінки

1. Має багато білка та мало калорій

Куряча печінка у 100 г містить близько 20 г повноцінного білка, що складає четверту частину добової потреби організму людини. Енергетична цінність цього субпродукту всього 116 калорій. Це робить курячу печінку відмінним вибором для тих, хто худне, намагається тримати себе у формі чи хоче додати поживності звичним стравам.

2. Корисна для здоров’я очей, шкіри та волосся

Куряча печінка багата вітаміном А, який відіграє важливу роль у клітинному обміні. Якщо він знаходиться в нормі, це забезпечує здоров’я очей, шкіри та волосся.

3. Містить денну норму селену та вітаміну В12

У різних дослідах відмічається зв’язок між рівнем селену в організмі та вірусними інфекціями та роботою імунної системи. Цей мінерал має антиоксидантні властивості та бере участь у відновленні ДНК. В 100 г печінки міститься добова норма селену.

Дефіцит вітаміну В12 пов’язують з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань та депресії. Він необхідний для роботи мозку та нервової системи. 100 г курячої печінки забезпечують організм кількістю, яка в 4 рази вища рекомендованої добової норми.

4. Куряча печінка багата залізом

Залізо є важливим мінералом, яке насичує організм киснем. Якщо його не вистачає, з’являється залізодефіцитна анемія. Цей стан має неприємні симптоми, як-то швидка втомлюваність, часті головні болі та задишка. Залізо з продуктів тваринного походження називається гемовим та краще рослинного засвоюється нашим організмом. Дуже часто при залізодефіцитній анемії лікарі радять вживати печінку. Але треба пам’ятати, що в печінці залізо знаходиться у депонованому вигляді, і засвоюється трохи гірше ніж з м’яса.

Поради дієтологині Світлани Фус Поради дієтологині Світлани Фус

Куряча печінка дуже поживна, із невеликої її кількості можна отримати велику кількість вітамінів та мінералів. Але треба знати, що 100 г печінки містить майже денну норму холестерину. Тому, коли ви складаєте меню, треба враховувати які ще продукти з холестерином у складі будуть входити до вашого раціону. В день його надходження з їжею не повинно перевищувати 400 мг. Людям, які мають порушення жирового обміну треба контролювати кількість холестерину правильним підбором продуктів. Аби отримати максимум користі від печінки, не смажте її, а тушкуйте. Коли будете готувати паштет, вершкове масло, яке часто буває в рецептах, можна не додавати, щоб не збільшувати вміст холестерину у страві. Замість нього використайте оливкову олію, що збалансує жирнокислотний склад. Для кращого засвоєння заліза з печінки її можна готувати з фруктами та ягодами, які містять аскорбінову та інші органічні кислоти.

svetlana-fus.com.ua

Що приготувати з курячої печінки

Відповідаючи на запитання, що приготувати з курячої печінки, скажемо, що їй пасують різноманітні прянощі, як-то духмяний перець, перець чилі, часник, карі, базилік та чебрець. Спробуйте додати до неї різноманітні овочі, наприклад, цибулю, гриби, моркву та стручкову квасолю. Особливо добре смакуватиме печінковий паштет. Спробуйте також поєднати печінку, м’який сир, сочевицю та свіже манго. У вас вийде смачний та простий салат. Приготуйте її на грилі та подайте з вершковим чи томатним соусом.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...