Булгур — популярна крупа з пшениці, зазвичай виготовлена з твердих сортів. Для його виготовлення зерна пшениці пропарюють, висушують, потім очищають від висівок та подрібнюють. Крупа має золотаво-жовте забарвлення, приємний горіховий аромат та посмак, а ще не потребує тривалого приготування. Популярна у середземноморській, турецькій, близькосхідній та кавказькій кухні. Про те, як смачно приготувати булгур читайте в спеціальній статті.
Поживна цінність булгуру
У 100 г відвареного на воді булгуру міститься:
- 77, 8 г води
- 3 г білка
- 0,24 г жирів
- 18, 6 г вуглеводів
- 4, 5 г клітковини
- 70 мг фосфору
- 68 мг калію
- 32 мг магнію
А також вітамін В6, марганець, залізо, цинк, мідь, ніацин та тіамін. Калорійність відвареного булгуру становить 83 ккал на 100 г продукту.
Користь булгуру для травлення та кишківника
Регулярне вживання багатих клітковиною продуктів (до яких можна зарахувати й булгур) корисне для профілактики розладів травлення, наприклад закрепів. Якщо ви обираєте цільнозерновий булгур з твердих сортів пшениці, то робите послугу своєму кишківнику. Нерозчинна клітковина підживлює корисні кишкові бактерії, що є профілактикою деяких видів раку, сприяє нормалізації метаболізму, здоровому імунітету та хорошому загасальному самопочуттю.
Турбота про серце
Продукти, багаті клітковиною корисні для серцево-судинної системи. Декілька оглядів наукових робіт пов’язують споживання цільнозернових продуктів зі зниженням ризику інсульту, серцевих захворювань і серцевої недостатності, а також інших хронічних хвороб. А ще одне дослідження за участю 400 учасників продемонструвало, що дієта з високим вмістом клітковини, основними джерелами якої були бобові та булгур, значно знижувала ризик серцевих захворювань.