Булгур: калорійність, поживна цінність та чим він корисний

Булгур — популярна крупа з пшениці, зазвичай виготовлена з твердих сортів. Для його виготовлення зерна пшениці пропарюють, висушують, потім очищають від висівок та подрібнюють. Крупа має золотаво-жовте забарвлення, приємний горіховий аромат та посмак, а ще не потребує тривалого приготування. Популярна у середземноморській, турецькій, близькосхідній та кавказькій кухні. Про те, як смачно приготувати булгур читайте в спеціальній статті.

Поживна цінність булгуру

У 100 г відвареного на воді булгуру міститься:

  • 77, 8 г води
  • 3 г білка
  • 0,24 г жирів
  • 18, 6 г вуглеводів
  • 4, 5 г клітковини
  • 70 мг фосфору
  • 68 мг калію
  • 32 мг магнію

А також вітамін В6, марганець, залізо, цинк, мідь, ніацин та тіамін. Калорійність відвареного булгуру становить 83 ккал на 100 г продукту.

Користь булгуру для травлення та кишківника

Булгур

Регулярне вживання багатих клітковиною продуктів (до яких можна зарахувати й булгур) корисне для профілактики розладів травлення, наприклад закрепів. Якщо ви обираєте цільнозерновий булгур з твердих сортів пшениці, то робите послугу своєму кишківнику. Нерозчинна клітковина підживлює корисні кишкові бактерії, що є профілактикою деяких видів раку, сприяє нормалізації метаболізму, здоровому імунітету та хорошому загасальному самопочуттю.

Турбота про серце

Булгур

Продукти, багаті клітковиною корисні для серцево-судинної системи. Декілька оглядів наукових робіт пов’язують споживання цільнозернових продуктів зі зниженням ризику інсульту, серцевих захворювань і серцевої недостатності, а також інших хронічних хвороб. А ще одне дослідження за участю 400 учасників продемонструвало, що дієта з високим вмістом клітковини, основними джерелами якої були бобові та булгур, значно знижувала ризик серцевих захворювань.

Схуднення та підтримка здорової ваги

Булгур

Вчені повязують дієту з високим вмістом клітковини зі зниженням ваги. Продукти, багаті харчовими волокнами сприяють тривалішому відчуттю ситості, а отже вам менше хотітиметься перекушувати та їсти солодке протягом дня. Клітковина також сприяє повільнішому засвоєнню жирів та цукрів у тонкому кишківнику, регулюючи рівень глюкози в крові та прискорювати метаболізм. Таким чином, булгур та страви з булгуру є ідеальним доповненням до збалансованого раціону, який допоможе вам краще контролювати вагу.
    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення