Ази кулінарного мистецтва. Як нарізають овочі професіонали

види нарізки

Кулінарний процес – це мистецтво, яке поєднує у собі багато аспектів. Перш за все, страва має бути смачною. Але водночас хочеться, щоб вона мала гарний вигляд. Далеко не останню роль у цьому грають види нарізки продуктів, зокрема овочів, що так часто слугують основою або додатком до різноманітних страв. 

Раніше ми розповідали, як нарізати цибулю для різних цілей, а цього разу хочемо розкрити тему нарізки більш детально та розповісти про основні форми нарізки овочів. 

Способи нарізки овочів

На професійних кухнях до нарізки овочів та інших продуктів ставляться доволі прискіпливо. Кожна страва має виглядати ідеально, бо це обличчя закладу. Тож майбутні кухарі з-поміж безлічі навичок опановують також і те, як нарізати овочі, а будь-який кулінарний довідник містить окремий розділ на цю тему.

Існує щонайменше 11 основних видів нарізки овочів, кожен з яких має певні параметри. У соломки це довжина та товщина, у кубиків та прямокутників – розмір сторони.

Почнемо з нарізки, що має назву «брюнуаз» (brunoise) і передбачає нарізку на дуже дрібні кубики з розміром сторони буквально 1-2 мм. Існує ще більш дрібна нарізка кубиком – це «сизле» (ciselé). Кубики зі стороною 3-4 мм нарізають способом «жардіньєр» (jardinière), «македонські кубики» (macédonienne) мають сторони близько 5 мм в довжину.

нарізка моркви

 

Форма нарізання «еманс» (emince) – це дуже тонкі напівскибочки або скибочки. У скибочок неправильної форми зі сторонами 1-3 см є назва «мірпуа» (mirepoix). Якщо йдеться про соломку, зазвичай її нарізають довжиною 3-4 см та товщиною до 1 мм, і це називається «жульєн» (julienne). «Пейзан» (paysanne) – спосіб нарізки прямокутників зі сторонами 8-10 мм, а «батоне» (batonnet) нарізають брусочки довжиною десь 3-4 см і товщиною до 0,5 см. «Прентаньєр» (printanière) передбачає нарізку на бруски довжиною 4 см, а «сифле» (sifflets) – це нарізка на косі напівскибочки. Так зазвичай готують моркву, розрізав її спочатку вздовж.

Як нарізають овочі

Зрозуміло, що в домашніх умовах ви навряд будете морочитися через ідеальність овочевої нарізки. Але слідувати певним правилам не завадить, бо це полегшить кулінарний процес і дасть свої результати у вигляді симпатичних страв. Якщо йдеться про салат, овочі для нього варто нарізати однаковим способом. Найчастіше використовують нарізку кубиком. Коли готуєте рис або локшину wok, найкраще різати овочі соломкою. Це потрібно не лише для візуальної складової страви, але й для того, щоб інгредієнти одночасно приготувались на сковороді.

кружальця помідорів

Серед способів нарізки овочів виділяють базові: кубиком, соломкою, брусочками, кружальцями, кільцями, напівкільцями, часточками та скибками.

Соломка. Як правило, соломкою нарізають картоплю для фритюра, капусту для салатів та тушкованих страв, а також шинкують інші овочі за потреби, наприклад моркву чи огірки.

Брусочки. Брусочками також можна нарізати овочі (картоплю, моркву, батат) для фритюра або різноманітних супів, борщів та бульйонів.

Кружальця. Це популярна форма для нарізки огірків, моркви, помідорів та інших овочів. Головне, обирати плоди однакового розміру.

Скибочки. Вони мають вигляд четвертинки одного кружальця. Цей метод нарізки підходить для картоплі, буряка, моркви та інших овочів, які можна смажити, тушкувати або запікати в духовці.

Часточки. Так зазвичай ріжуть овочі (картопля, цибуля, морква) та фрукти (яблука, персики, груші, нектарини).

Кільця та півкільця. Найбільш вдалий спосіб нарізки ріпчастої цибулі та цибулі порей для салатів та смаження.

Кубики. Найпростіший та найбільш поширений метод, за допомогою якого можна порізати будь-які продукти.

нарізка картоплі

Існують складніші форми, для яких одного кухонного ножа буде замало, а потрібні спеціальні фігурні інструменти. Наприклад, щоб гарно подати салат з персиком і хамоном, потрібно вирізати кульки сиру спеціальним ножем нуазет. Спробуйте потренуватися на різних овочах, використавши усі способи нарізки. Нехай це надихне вас на приготування нових цікавих та смачних страв!

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення