5 причин їсти фрукти та овочі 5 разів на день. Вчені навели нові факти

Кожна людина повинна з’їдати щонайменше 5 порцій різноманітних фруктів та овочів на день, — кажуть вчені із Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Вважається, що такий спосіб харчування здатен зменшити ризики серцевих захворювань, інсультів та деяких видів раку. Згідно з порадами ВООЗ, для оздоровчого ефекту необхідно з’їдати мінімум 400 г фруктів та овочів на день. Діти також повинні їсти не менше 5 таких порцій.

Чому саме фрукти та овочі

Фрукти та овочі містять велику кількість вітамінів, мікроелементів та клітковини. Щоб отримати максимальну користь від своїх 5 порцій на день, вони повинні складатися із  різних фрукти та овочів. Вони зазвичай мають низький вміст жиру та калорій (за умови, що ви не смажите їх або не запікаєте у великій кількості олії). Тому їхнє щоденне вживання може допомогти вам підтримувати нормальну вагу та здоров’я серця.

Навіщо їсти фрукти та овочі 5 разів на день

  1. Фрукти та овочі є хорошим джерелом вітамінів і мінералів, включаючи фолієву кислоту, вітамін С і калій.
  2. Вони є чудовим джерелом харчових волокон, що можуть допомогти підтримувати здоров’я  кишківника, запобігти закрепам та іншим проблемам з травленням. Дієта з високим вмістом клітковини також може знизити ризик раку кишківника.
  3. Вони можуть допомогти знизити ризик серцевих захворювань, інсульту та деяких видів раку.
  4. Фрукти та овочі сприяють здоровому, збалансованому харчуванню.
  5. А ще вони банально смачні.

Що саме радять їсти та розмір порцій

Одна порція фруктів або овочів для дорослого повинна становити 80 г. Далі наведемо приклади, як самотужки розрахувати свої 5 порцій, базуючись на типі та розмірі фрукта або овоча.

Маленькі свіжі фрукти

Порція складається з 2 або більше дрібних фруктів – наприклад, 2 сливи, 2 ківі, 3 абрикоси, 6 лічі, 7 полуниць або 14 вишень.

Середні свіжі фрукти

1 порція — це 1 фрукт, наприклад одне яблуко, банан, груша, апельсин або нектарин.

Великі свіжі фрукти

Порція складається з половини грейпфрута, 1 скибочки папаї, 1 скибочки дині, 1 великої скибочки ананаса або 2 скибочок манго.

Сухофрукти

Порція сухофруктів має становити приблизно 30 г. Це близько до 1 повної столової ложки родзинок або смородини. Щоб зменшити ризик карієсу, сухофрукти найкраще вживати під час їжі – наприклад, як десерт, а не як перекус між прийомами їжі.

Консервовані або заморожені фрукти

Розраховуйте й порцію заморожених або консервованих овочів так само як би ви робили це зі свіжими продуктами. Вибирайте фрукти, консервовані в натуральному соку, а не в сиропі.

Зелені овочі

Порція складається з 2 столових ложок броколі, 2 столових ложок звареного шпинату або 4 столових ложок відвареної капусти, зелені або стручкової квасолі.

Варені овочі

Розраховується так само як і свіжі овочі. Наприклад, порція складається з 3 столових ложок варених овочів, таких як морква, горошок або кукурудза.

Салат з овочів

Порція — 3 палички селери, шматочок огірка 5 см, 1 середній помідор або 7 помідорів чері.

Бобові та квасоля

Порція складається з 3 столових ложок запеченої квасолі або нуту.

Картопля

Нашу улюблену картоплю вчені з ВООЗ не зараховують як здорову порцію овочів. З поживної точки зору вона класифікується як крохмалиста їжа, яка має низьку кількість вітамінів та мікроелементів.

 

Читайте також

Завантаження...