Супи в українській кухні завжди були питомою стравою. В різних регіонах їх готують по-своєму, втім, кожен з них гідний того, щоб опинитися у вашому меню на щодень чи навіть на свято. Якщо йдеться про звичні супи на основі мʼясного чи пісного бульйону, тут є де розгулятися. Можна додати різні овочі та крупу або ж взяти замість неї макарони. Правил жодних — лише творчість! Знаємо, що ви любите експериментувати, і суп може стати класним полем для дослідження своїх смакових уподобань. Ділимось ідеями, як смачно зварити суп, додавши до нього декілька нетипових інгредієнтів.
Вино
Вино у суп? Однозначно — так! Не варто боятися цього напою, бо він ідеально поєднується з іншими інгредієнтами у супах. Так, наприклад, червоне вино можна додавати до мʼясних бульйонів, а біле — до рибних. І багато його не треба: достатньо від кількох ложок до однієї склянки. Як правило, вино додають після обсмаження овочів чи м’яса. Якщо ж вино вам не підходить, можна спробувати коньяк. А якщо ви зовсім не вживаєте алкоголь, завжди можна пошукати безалкогольні вина.
Бальзамічний оцет
Приємна кислинка у супах — заслуга бальзамічного оцету. Але варто пам’ятати, що бальзамічний оцет може затемнити колір страви, тож якщо це має значення для вас, врахуйте цей момент. Білий бальзамічний оцет — хороша альтернатива, якщо є в наявності. Іноді є сенс спеціально використовувати класичний оцет темного кольору, щоб зробити гарний візуальний контраст у супах-пюре, наприклад з гарбуза або сиру. З бальзамічним оцтом важливо не переборщити, бо він має насичений, трохи солодкувато-кислий смак, який легко може перебити інші смаки у страві. На 2-2,5 літра супу достатньо 1-2 столових ложки бальзамічного оцту. Додавайте вже наприкінці приготування, коли суп майже готовий. Починайте з 1 ст. л., перемішайте, спробуй на смак. Якщо хочеться більше яскравості або кислинки, додайте ще трохи.
Харчові дріжджі
Раніше ми вже розповідали вам про харчові дріжджі, їхню користь та способи використання. Поширений серед веганів продукт чудово працює у супах, додаючи їм легкий горіхово-сирний посмак. По суті це класна заміна пармезану, що додає страві не тільки цікавий смаковий профіль, але й поживність, оскільки це круте джерело білків. Найкраще додавати харчові дріжджі у суп наприкінці приготування або взагалі перед подачею.
Харісса
Харісса — це це гостра паста або соус, який походить із Північної Африки, особливо з Тунісу, але популярний також у Марокко, Алжирі та країнах Близького Сходу. Харіссу можна додавати наприкінці приготування супу, поки не отримаєте бажану гостроту страви. Для наших широт ближче, звісно, звичайна аджика. Сміливо додавайте її до супів, граючись зі смаками. Наприклад, харісса чи аджика краще розкриє супи на мʼясних бульйонах або ж додасть цікавих ноток до пісних овочевих супів. А ще ці соуси можна додавати як акцент до крем-супів.
Анчоусна паста
Анчоуси, так само як томати й пармезан, багаті на глутамати, які відповідають за той особливий насичений смак умамі. Щоб зробити будь-який суп смачніше, обсмажте трохи анчоусної пасти разом із основою для супу, наприклад морквою, селерою й цибулею. Але враховуйте, що анчоусна паста доволі солона, тож не перестарайтеся з підсолюванням бульйону. Це стосується і таких інгредієнтів, як соєвий соус, рибний соус чи вустерширський соус. Вони, до речі, так само добре працюють у супах, тож експериментуйте!
Якщо ви любите готувати за чіткою інструкцією, маємо рецепти супів на будь-який смак: мʼясні, рибні та овочеві. Завжди тримайте під рукою ідеї перших страв, і ваш повсякденний раціон ніколи не буде нудним!