Вареники, приготовані на парі виходять особливо ніжними та пухкими, точно не втратять форми під час приготування, а смак та колір начинки збережеться незмінним.
Яке тісто обрати
Для смачних вареників на парі, радимо приготувати тісто на кефірі або дріжджове.
- Тісто на кефірі. Замішується лише з борошна, кефіру, розпушувача, солі та цукру. Дуже швидко готується, виходить еластичним та м’яким.
- Або приготуйте не менш пухке дріжджове тісто на вареники, для нього знадобиться лише трохи дріжджів, тепле молоко, борошно та пару ложок рослинної олії. За рецептом Євгена Клопотенко тісто буде готовим вже за 30 хв.
Як готувати вареники на парі
Щоб приготувати страву на парі вам знадобиться спеціальне обладнання. Який би метод ви не обрали, готуються вареники на парі 7-10 хв, залежно від виду начинки та розміру виробу.
Електрична пароварка. Мабуть, найзручніший спосіб готування на парі: тут і таймер, і різні режими, і можливість готувати кілька страв одночасно. Всередину нижньої ємності наливається вода, яка, нагріваючись, перетворюється на гарячу пару та підіймається вгору, термічно обробляючи продукти у верхніх камерах.
Вкладка на каструлю. Втім, щоб приготувати вареники, немає нагальної потреби купувати коштовну техніку. Натомість можна придбати спеціальні вкладки на каструлю. Принцип роботи тут дуже простий: наливаєте в каструлю воду, доводите її до кипіння, а зверху накриваєте вкладкою, в яку і викладаєте продукти. Зверху накрийте конструкцію кришкою, щоб вареники могли приготуватися під дією пари.
Пароварка-каструля імітує принцип роботи електричної пароварки. Це спеціальна каструля, у яку вставляються інші каструлі, що мають дірочки в дні. Пар від киплячої в нижній каструлі води підійматися вгору, готуючи страви що знаходяться у верхніх ємностях.
Чим замінити пароварку
Якщо немає пароварки, її можна замінити начинням, що є під рукою. Головне, відтворити принцип роботи описаних вище інструментів.
- Марля. Наповніть каструлю чистою водою наполовину. Накрийте каструлю чистою, складеною у кілька шарів марлевою тканиною, а її краї міцно зав’яжіть навколо каструлі (можна використати цупку нитку). Імпровізована марлева накладка повинна трохи провиснути під вагою їжі, але не торкатися води. Викладіть вареники на марлю, доведіть воду до кипіння, зверху накрийте страву кришкою.
- Металеве сито або друшляк. Як і у методі з марлею, наповніть каструлю чистою водою до половини, доведіть її до кипіння, зверху покладіть сито, змастіть його невеликою кількістю рослинної олії та викладіть досередини вареники. Дно сита не повинно торкатися води. Зверху накрийте конструкцію кришкою та готуйте страву 7-10 хв.