Сковорідки з антипригарним покриттям нас так надійно приручили, що здається, ну не можливо нормально посмажити їжу без, наприклад, тефлону. Але це — міф! Однією з найпопулярніших альтернатив у наш час є сталева сковорідка. Її використовують професійні шефи на кухнях ресторанів, але вона також цілком підходить і для домашнього використання. Щоб їжа не приставала, а сковорідка прослужила вам майже вічність, варто дотримуватися простих правил.
Дізнатися більше, які бувають види сковорідок можна в нашій спеціальній статті.
Переваги сталевої сковорідки
- Вона легка
- Довговічна і прослужить значно довше, ніж антипригарна
- Витримує високу температуру
- Можна використовувати в духовці
- Не пошкоджується від ножа або використання металевих інструментів
- Дозволяє красиво підрум’янювати їжу
- Існують моделі для індукційних плит
- Використовується на професійних кухнях
Як уникнути прилипання їжі до сталі
Мабуть, найбільший страх перед сталевою сковорідкою пов’язаний з прилипанням до неї їжі. Але цього можна легко уникнути, якщо дотримуватися двох простих правил:
- Завжди добре розігрівайте сковорідку перед смаженням, це займе 2-3 хв. Потім зніміть сковорідку з вогню, додайте невелику кількість олії, щоб вона покрила поверхню рівномірним тонким шаром та поверніть пательню на плиту. Коли на поверхні олії почнуть зявлятися бульбашки – сковорідка готова до роботи. Завжди додавайте олію лише на розігріту сковорідку, інакше вона осідає в мікроскопічних порах холодної сталі та стає менш ефективною.
- Простий спосіб перевірити, чи достатньо розігрілася ваша сковорідка — додати краплю води. Вода повинна зашкварчати та швидко випаруватися. Після цього можете додавати олію та смажити.
Як вперше підготувати сталеву сковорідку до роботи
Перед першим використанням сталеву сковорідку варто прокалити. Для цього нагрівайте її на сильному вогні приблизно 2 хв. Потім додайте на поверхню для смаження тонкий шар (приблизно 3 мм) рослинної олії та продовжуйте нагрівати приблизно 5 хв, поки олія не почне диміти. Після цього зніміть пательню з вогню і дайте повністю охолонути при кімнатній температурі. Злийте олію та протріть пательню паперовим рушником. Готово!
Корисні поради, як готувати на сталевій сковорідці
Ось ви розігріли сковорідку, провели тест з краплею води, розігріли також олію та готові починати смажити. Тримайте ще кілька корисних порад, що завжди отримувати чудовий результат.
1. Смажте лише продукти кімнатної температури. Викладаючи на пательню продукти одразу з холодильника, ви різко знижуєте її температуру, що може призвести до прилипання їжі.
2. Наберіться терпіння та довіртеся процесу. Звучить як магія, але м’ясо саме перестане липнути до сковорідки, коли буде готове. Це пов’язано з тим, що після того, як воно добре обсмажиться, утвориться ідеальна скоринка, яка перешкоджатиме прилипанню продукту до металевої поверхні пательні.
Як доглядати за сталевою сковорідкою
Щоб ваша сковорідка прослужила вам якнайдовше, дотримуйтеся простих правил з догляду.
- Лише ручне миття! Сталеві сковорідки не можна мити у посудомийній машині.
- Мийте сковорідку лише після того, як вона повністю охолоне до кімнатної температури.
- Видаляйте накопичення кальцію. Якщо у вас жорстка вода, на поверхні пательні з часом можуть утворитися відкладення солей. Видаляйте їх сумішшю окропу та оцту.
- Не використовуйте металеві губки для чищення.
- Не перегрівайте сковорідку. Хоч сталеві сковорідки витримують високу температуру, все ж не варто нагрівати їх сильніше, ніж радить виробник. Ознакою такого перегрівання є поява райдужних розводів на поверхні. Щоб їх позбутися, протріть це місце оцтом.
- Витирайте сковорідку за допомогою м’якого рушника або паперової серветки. Не варто залишати краплі води випаровуватися самостійно, адже це може пришвидшити до накопичення відкладень кальцію.