Смачне домашнє печиво — це просто! Досвідчена кондитерка ділиться порадами з приготування випічки

як приготувати печиво

Коли йдеться про приготування домашнього печива, важливі технічні нюанси, як-от температура інгредієнтів, правильні комбінації продуктів тощо. Цей той випадок, коли потрібно чітко слідувати рецепту, але загальні правила, чи то шоколадне печиво, чи то пісочне печиво, однакові. Кондитерка та авторка кулінарних книг Стелла Паркс розповіла, як приготувати печиво в домашніх умовах, щоб воно завжди виходило ідеальним.

Температура та збивання масла

Якщо ви готуєте печиво на основі масла, обовʼязково враховуйте його температуру. Це один із ключових факторів успіху. Масло має бути достатньо м’яким, щоб легко збиватися з цукром, але не настільки розтопленим, щоб втратити здатність утримувати повітря. Якщо масло надто тепле й рідке, тісто виходить жирним, важким і легко розвалюється. Стелла Паркс радить доводити масло до температури близько 20°C. Якщо користуєтесь мікрохвильовкою, грійте продукт короткими підходами по 8 секунд, кожного разу повертаючи масло іншою стороною й тримаючи його ближче до краю тарілки, щоб не перегріти одну частину.

Якщо печиво виходить пласким, скоріш за все, масло та цукор були збиті недостатньо добре. У рецептах, де важливий етап збивання, суміш масла і цукру має стати дуже ніжною, світлою та повітряною. Вершкова маса буквально має змінити колір і обʼєм. Кондитерка Стелла Паркс каже, що не можна орієнтуватися лише на час збивання, бо результат залежить і від температури продуктів, і від потужності міксера. Якщо масу збити недостатньо добре, тісто буде важке й швидше розплавиться в духовці.

Заміна інгредієнтів — завжди ризик

Не всі інгредієнти можна замінити без змін у кінцевому результаті випічки. Наприклад, заміна одного виду масла на інше може порушити баланс між жиром і вологою. Так само із розпушувачем та содою. Потрібно знати чіткі пропорції та памʼятати, що навіть дрібні відмінності можуть сильно вплинути на те, як печиво буде виглядати та смакувати.

Зважайте на інвентар

Зазвичай у рецептах вказують, що саме потрібно для його приготування. Навіть поверхня, на якій ви печете, має значення. Якщо зазначено використання пергаментного паперу, а ви взяли силіконовий килимок, це може змінити структура печива, і воно вийде більш плоским і менше триматиме форму. Силікон ізолює тепло сильніше, ніж папір, тому печиво довше схоплюється і розтікається в процесі випікання.

Температура важлива

Як правило, усе тісто перед випіканням потрібно охолодити, щоб воно стабілізувалось. Якщо ви проігноруєте цей етап, печиво може вийти невдалим. Тому орієнтуйтесь на температуру тіста. У разі якщо воно ще надто тепле, дайте йому постояти у холодильнику ще 20-30 хвилин. Те саме стосується готової випічки. З печивом, залежно від рецепта, часто буває так, що після випікання йому варто дати відпочити. Це змінює структуру випічки, вона ніби «доходить» і стає ще смачнішою.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення