Щоб печиво вийшло ідеальним. Дев’ять типових помилок у випічці, яких слід уникати

Як випікати печиво

Вирішивши спекти печиво власноруч, ми очікуємо отримати рум’яні, ароматні смаколики та пишатися своїми кулінарними здібностями. І як же образливо, відкривши духовку побачити там сухі несмачні коржики або розплавлену глевку масу… Чому печиво може не вдатися та як легко виправити помилки, розповідаємо в статті. Смачні та перевірені рецепти печива шукайте в нашому окремому розділі.

Неправильне масло

Вершкове маслоУ більшості рецептів печива ключову роль відіграє саме жир, він надає випічці правильної текстури та смаку. Якщо рецепт закликає до використання вершкового масла, не варто замінювати його маргарином чи різноманітними спредами. Хоч прагнення трішки зекономити на інгредієнтах зрозуміле, але подібна заміна може призвести до зіпсованої або ж просто несмачної партії печива.

Крім цього для печива найкраще використовувати саме розм’якшене масло — не з холодильника та не повністю розтоплене до стану рідини. Розм’якшене масло все ще тримає форму, але при цьому є достатньо пластичним, аби ви могли легко збити його. Радимо витягати потрібну кількість масла за годину перед приготуванням печива. Або ж, якщо часу обмаль, натріть шматочок масла на крупній терці та залиште на кілька хвилин на столі до розм’якшення.

Змішування всіх інгредієнтів водночас

ПечивоЗбивання масла з цукром, або яєць із цукром окремо від змішування сухих інгредієнтів є важливим технологічним етапом приготування будь-якої випічки. І якби вам не хотілося зменшити кількість брудного посуду та змішати все одразу в одній мисці — в жодному разі не слід цього робити.

Заміна інгредієнтів без розуміння процесу

Можливо вам хочеться зробити печиво кориснішим, замінивши біле борошно цілозерновим, додати ягоди або ж скоротити кількість яєць чи масла в рецепті? Хоч ми завжди вітаємо гастрономічні експерименти, вам варто знати, що зміна інгредієнтів або їхньої кількості у випічці особливо ризикована. Борошно, цукор, жири, яйця та розпушувачі взаємодіють один з одним складним чином, впливаючи на смак, текстуру та зовнішній вигляд вашої випічки. Тому замість змінювати інгредієнти краще пошукати інший рецепт, який би відповідав усім вашим потребам.

Використання протермінованих продуктів

Розпушувач

Протермінований розпушувач чи харчова сода можуть просто не спрацювати, борошно може прогіркнути, а несвіжі яйця погано збиваються. Вже не кажучи про те, що використання протермінованих продуктів збільшує ризик харчових отруєнь.

Вимірювання інгредієнтів “на око”
Багато наших мам та бабусь вміють готувати без рецепта та вимірюють інгредієнти на “око”: дрібка там, жменя тут, та й узагалі, тісто саме має підказати, що та скільки йому потрібно. Але якщо ваш досвід приготування випічки не вимірюється десятиліттями, краще озброїтися мірними склянками чи кухонними вагами. Такі інструменти є порівняно недорогими та дуже спростять приготування смаколиків.

Випікання печива відразу після приготування тіста

Замісили тісто і відразу поставили його в духовку — це історія не про печиво. Якщо ви хочете, аби воно зберегло форму та не прилипло до дека, краще на пів години поставити тісто до холодильника перед випіканням.

Неправильна підготовка форми

ПечивоКраще підготовлювати форму чи деко саме в рекомендований в рецепті спосіб. У деяких рецептах достатньо застелити деко пергаментом, хтось рекомендує силіконізований пергамент, хтось використовує силіконові килимки, а хтось змащує форми маслом. У будь-якому разі краще точно повторити етап підготовки форми як в рецепті, щоб потім не відгризати печиво від дека.

Сліпа довіра до рецепта

Так, у всіх попередніх абзацах ми радили точно покладатися на рецепт. Але є один фактор, який не може бути універсальним — це час випікання. Кожна духова піч різна, а температура, вказана на табло майже ніколи не буває точною. Реальна температура всередині духовки може коливатися від вказаної на дисплеї на цілих 25 градусів! Тому, час, вказаний в рецепті — це загальна рекомендація. Вам слід покладатися на свій попередній досвід використання духовки та орієнтуватися на стан випічки.

Якщо в рецепті вказано “випікати 15 хв”, перевірте стан печива вже за 8-10 хв. Гарним варіантом є також випікання невеликої пробної партії печива, аби зрозуміти, скільки часу йому потрібно саме у вашій духовці

Порада, щоб печиво не злипалося та не розпадалося

І наостанок маленька порада. Дайте випічці повністю охолонути до кімнатної температури перш ніж викладати її на тарілку або в контейнер. Тепле печиво обов’язково злипнеться та є дуже крихким. Щоб пришвидшити охолодження, печиво можна обережно, за допомогою лопатки, зняти з дека та перекласти на холодну решітку.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення