blank

Римські канікули. Пухка піца без соусу від Євгена Клопотенка

  • Приготування
    2 години 5 хвилин
  • Порції
    2
  • Складність
    Помірно

У мене з’явилася нова італійська пристрасть – їхні пухкі піци з неймовірно ніжною текстурою. В них начинка відходить на другий план. З кожним укусом ти все більше насолоджуєшся цим особливим тістом, котре має хрумку скоринку та м’яку середину. Це тісто, провалюючись під твоїми пальцями, повертає собі свою форму в ту ж секунду, коли ти відпустиш його зі своїх рук. Хоча відпустити таку піцу буває ой як складно.

Позаяк начинки тут другорядні, з ними можна сміливо експериментувати на будь-який лад, класичний і не дуже. Одна з моїх останніх фавориток – піца з тунцем і селерою на вже улюбленому римському тісті. А тепер я вирішив спробувати забрати в страви її священний соус, замінивши на томати пелаті, й зробити вегетаріанську начинку з цибулі та квасолі. Експеримент точно вдався!

Нюанси приготування римського тіста

Я наголошую на цьому в кожному дріжджовому рецепті, але це як із правилами поведінки в літаку: зайвий раз не буває. Розчиняти дріжджі потрібно виключно в теплій воді, щоб вони активувалися і працювали, як треба. Необхідна температура – 36 градусів. Якщо ж у вас немає термометра, просто крапніть трохи собі на тильну сторону долоні. Температура має бути максимально комфортною.

Класичне римське тісто готується за принципом холодного бродіння, настоюючись у холодильнику впродовж доби. Ви можете це спробувати, але я людина нетерпляча, тому готую його за правилами більшості видів дріжджового тіста — розкачую уже через півтори години підняття.

Якщо ви готуєте маленьку піцу й не використовуєте все тісто за раз, просто загорніть у плівку та зберігайте в холодильнику до 24 годин. Це, до речі, непоганий лайфхак: приготувати тісто на два дні, щоб їсти свіжовипечену піцу.

Як спекти піцу без соусу

Інгредієнти

Для тіста:

Для начинки:

Італійська піца з цибулею і без соусу: покроковий рецепт

Крок 1

У невеликій мисці з 200 мл теплої води розчиніть 10 г пресованих дріжджів та 1 ч. л. цукру. Нагадаю, що вода повинна мати температуру близько 36 градусів. Гарно розмішайте інгредієнти.

Крок 2

Перелийте дріжджову суміш у більшу миску, додайте 300 г просіяного борошна, дрібку солі та 3 ст. л. оливкової олії. Почніть замішувати тісто силіконовою лопаткою, а потім припиліть борошном робочу поверхню та домісіть тісто на ній. Багато борошна в процесі вимішування не додавайте, щоб тісто не вийшло надто тугим.

Крок 3

Глибоку миску, в якій тісто буде підходити, змастіть 1 ст. л. оливкової олії. Не витираючи руки, сформуйте з готового тіста кулю та перекладіть у підготовану миску. Накрийте тісто рушником і лишіть підходити в теплому місці без протягів на півтори години. Кожні 30 хвилин перевіряйте тісто та обминайте його. Після того, як обімнете тісто вдруге, увімкніть духовку розігріватися до 230 градусів.

Крок 4

Змастіть руки оливковою олією та вручну сформуйте округлий пласт, розтягуючи тісто. За можливості не використовуйте качалку, щоб не забити м’яку основу під тісто. Випікайте корж на застеленому пергаментом і змащеному олією деку 20 хвилин.

Крок 5

У цей час приготуйте начинку. Наріжте пів цибулини півкільцями, слайсами – 15 г сиру. Відміряйте 55 г томатів пелаті із соком, в якому вони маринувалися.

Крок 6

Дістаньте готовий корж із духовки та додайте на нього начинку. Спершу змажте його томатами пелаті з соком, зверху викладіть цибулю, 70 г консервованої квасолі та 30 г каперсів. Останніми страву доповнять слайси сиру.

Готувати – це просто!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...