Симптоми грипу та застуди присутні в наших життях цілий рік, але в холодні пори року вони особливо небезпечні, адже імунна система ослаблена. Хоча консультація лікаря та прийом необхідних призначених ліків – це основний метод боротьби з хворобами, народна медицина може бути помічним фактором. Індійська аюрведична медицина базується на користі спецій і пропонує підвищувати імунітет саме ними. Експерти виділили кілька основних, котрі варто включити в свій зимовий раціон.
Імбир
Імбир – універсальна спеція, яка використовується не тільки для приготування їжі, але й для чаю. Це поживна спеція, багата гінгеролом – сполукою, котра має протизапальні та антиоксидантні властивості. Крім того, імбир містить вітамін С, який полегшує симптоми застуди, такі як біль у горлі, кашель, лихоманка та біль у тілі.
Куркума
Куркума – це широко використовувана спеція, яка містить потужну антиоксидантну та протизапальну сполуку під назвою куркумін. Вважається, що куркумін має імуностимулюючі властивості, які запобігають виникненню інфекцій. Дослідження показують, що куркумін може зменшити запалення в організмі, а також посилити вроджену імунну систему проти пухлинних клітин, серцево-судинних захворювань і патогенів.
Кориця
Кориця не тільки багата антиоксидантами поліфенолами та проантоціанідинами, які захищають організм від вільних радикалів і окисного пошкодження. Вона також має протизапальні, антибактеріальні та протигрибкові властивості, які допомагають імунній системі боротися з різними інфекціями та хворобами.
Чорний перець
Чорний перець наповнений сполукою під назвою піперин, яка сприяє засвоєнню поживних речовин, включаючи певні вітаміни та мінерали, що зміцнюють імунітет. Додавання чорного перцю до ваших страв може допомогти організму покращити використання основних поживних речовин, тим самим опосередковано підтримуючи імунну функцію.
Кардамон
Багатий вітаміном B1, калієм, кальцієм і антиоксидантами, такими як флавоноїди та поліфеноли, кардамон є надзвичайно ароматною спецією, яку зазвичай додають у їжу та напої. Він також містить вітамін С і різні фітохімічні речовини, які мають потенційні протизапальні та антимікробні властивості, що сприяє зміцненню імунної системи.
Індійські спеції творять чудеса зі здоров’ям без будь-яких значних побічних ефектів. Однак вони не повинні бути єдиним заходом. Дуже важливо повідомляти про свої проблеми зі здоров’ям лікарю чи медичному працівнику. Утримуйтеся від самолікування і уникайте засобів, які додають більше дискомфорту. А ще поцікавтеся, як правильно зберігати спеції, щоб вони не втратили свою структуру та користь.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.