Зізнавайтесь, у вас бувало таке, що, прийшовши до магазину по хліб, на касі опиняєтесь з повним візком продуктів? Насправді таке часто трапляється, коли ми не продумуємо заздалегідь, що потрібно купити у супермаркеті. В результаті рука тягнеться за всяким різним, а очі ведуться на акційні пропозиції. Щоб не витрачати зайві гроші на їжу, варто складати список продуктів наперед. Подейкують, що зробити це набагато легше та швидше за допомогою ChatGPT.
Раніше ми вже розповідали, як використовувати штучний інтелект, щоб скласти меню на тиждень з урахуванням алергій та калорійності. А цього разу перевіримо, чи може популярний чат-бот допомогти скласти список продуктів, враховуючи задані параметри.
Як скласти список продуктів за допомогою ChatGPT
Нагадуємо, що ChatGPT є розумним чат-ботом, що працює на основі штучного інтелекту. Він здатний відповідати на запитання, допомагати зі створенням текстового та графічного контенту, пояснювати складні теми, генерувати ідеї та багато іншого. ChatGPT розуміє природну мову та може підтримувати діалог у різних стилях. Тому ви без проблем зможете знайти свій підхід до спілкування з ним. Але варто зазначити, що чат-бот любить конкретику та прозорість у запитах.
Щоб за допомогою штучного інтелекту скласти список продуктів, з яким можна йти до супермаркету, потрібно визначити параметри, за якими чат-бот має створювати цей список. Серед них оптимальними будуть наступні критерії.
- Кількість членів у родині
- Смакові уподобання
- Наявність алергій у когось з членів родини
- Дієтичні обмеження
- Бюджет
Щоб почати роботу з ChatGPT, потрібно зареєструвати свій акаунт у системі. Знадобиться ваша електронна пошта, під якою потрібно вигадати логін та пароль. Далі дійте за інструкцією, використовуючи наші підказки.
- Почати розмову можна з озвучування запиту: «Привіт! Скажи, будь ласка, чи вмієш ти складати список продуктів для супермаркету? Що для цього тобі потрібно знати?»
- Далі потрібно дати чіткі відповіді на усі поставлені чат-ботом питання. Ми вирішили перевірити, наскільки ШІ знається на веганській дієті, тож запропонували йому скласти список продуктів на тиждень для однієї людини, що взагалі не споживає продуктів тваринного походження.
- Далі ChatGPT детально розписав, що мені потрібно купити, щоб збалансовано харчуватися протягом тижня. Харчові продукти зручно розділені за категоріями.
Овочі та зелень
- Морква – 1 кг
- Картопля – 2 кг
- Цибуля – 1 кг
- Часник – 2 головки
- Броколі або цвітна капуста – 500 г
- Буряк – 500 г
- Кабачки або баклажани – 500 г
- Солодкий перець – 2 шт.
- Помідори – 500 г
- Огірки – 500 г
- Салат або шпинат – 1 пучок
- Авокадо – 2 шт.
- Зелень (петрушка, кріп, базилік) – 2 пучки
Фрукти та ягоди
- Яблука – 1 кг
- Банани – 1 кг
- Апельсини або мандарини – 500 г
- Лимони – 2 шт.
- Заморожені ягоди – 500 г
Бобові та білкові продукти
- Червона або біла квасоля – 500 г
- Нут – 500 г
- Сочевиця (червона/зелена) – 500 г
- Тофу – 500 г
- Соєве або кокосове молоко – 1 л
- Хумус – 200 г
- Темпе – 250 г
Крупи та макаронні вироби
- Гречка – 500 г
- Кіноа або булгур – 500 г
- Вівсянка – 500 г
- Коричневий або басматі рис – 1 кг
- Макарони (з твердих сортів пшениці або безглютенові) – 500 г
Горіхи та насіння
- Мигдаль або волоські горіхи – 200 г
- Фундук або кеш’ю – 200 г
- Насіння соняшника або гарбуза – 200 г
- Насіння льону або чіа – 100 г
Додаткове
- Тахіні (кунжутна паста) – 200 г
- Соєвий або кокосовий йогурт – 500 г
- Темний шоколад (без молока) – 100 г
- Сироп агави або кленовий сироп – 250 мл
- Хліб (житній, цільнозерновий або безглютеновий) – 1-2 буханки
Проаналізувавши список продуктів, згенерований ШІ, ви можете просити його замінити певні продукти, скоригувати їхню кількість тощо. Також можна додати уточнення щодо харчових алергій або смакових уподобань.
А як щодо бюджету?
З цим питанням все трохи складніше, бо ШІ не ходить у супермаркети та не знає точних цін на продукти. Ба більше, ціни в Україні змінюються так стрімко, що й живучи у реальному часі не завжди за ними встигаєш. До того ж треба розуміти, що основна база знань ChatGPT актуальна до червня 2024 року, але чат-бот може шукати свіжу інформацію в інтернеті, якщо це потрібно. Так, до прикладу, ми запитали у нього, чи володіє він інформацією, скільки зараз коштують продукти у супермаркетах. Відповідь сформована на основі відкритих джерел, кожне з яких ШІ вказує.
Зрештою, ChatGPT дає класну можливість поекспериментувати з вашим продуктовим кошиком та спробувати щось нове. Змінюючи запити, що отримує штучний інтелект, ви можете створювати унікальні списки продуктів всього лише за пару кліків. А якщо ви любите робити подібне самотужки, дізнайтесь, як скласти меню на тиждень за допомогою наших порад та рекомендацій.