Темна сторона інтервального голодування. Дієтолог попередила про ризики популярного методу схуднення

Інтервальне голодування для схуднення

Обіцянки швидкого схуднення звучать так привабливо, що буває важко не повестися на черговий популярний метод харчування, особливо, якщо для багатьох знайомих він і справді виявився ефективним. Втім перед початком будь-яких радикальних змін у своєму харчуванні слід критично поглянути на обіцяні переваги та зважити усі ризики.

Що таке інтервальне голодування або фастинг

Це метод харчування, який передбачає обмеження вживання їжі певними часовим проміжком. При цьому ви не обмеженні у виборі їжі, але повинні бути готовими повністю відмовитися від будь-яких, навіть корисних перекусів протягом досить тривалого часу. Наприклад, популярною є схема харчування 8\16, під час якої ви можете їсти протягом восьми годин та голодувати протягом шістнадцяти.

Мета фастингу полягає в корекції метаболізму, а прихильники методу стверджують, що інтервальне голодування не лише сприяє схудненню, але й лікуванню деяких хвороб, наприклад діабету.

Мінуси інтервального голодування

Метод інтервального голодування для схуднення

Попри переваги фастингу, на думку дієтологині Трісти Бест та експертки з охорони здоров’я Енні Б. Кей слід з обережністю використовувати цей метод. Адже суворе обмеження калорій та ігнорування сигналів про голод можуть становити серйозну небезпеку.

  • Варто зазначити, що фастинг належить до обмежувальних методів, які загалом не рекомендують людям із попередньою історією розладів харчової поведінки.
  • Окрім цього, подібні суворі обмеження в їжі можуть призвести до довгострокових проблем зі здоров’ям, наприклад втрати м’язової маси. «Недоліком фастингу (голодування) є те, що воно може підірвати ваше психічне здоров’я та стосунки з їжею, а також викликати так звану саркопенію — втрату м’язової маси, а можливо навіть кісткової маси», — пояснює Кей. «Коли ми обмежуємо споживання калорій і білків, то з особливою легкістю втрачаємо м’язову масу. А от втратити жир набагато важче…», — продовжує експертка.
  • Ще один серйозний недолік інтервального голодування — потенційна нестача поживних речовин. «Це може призвести до таких захворювань, як проблеми з печінкою та нирками, анемія, ослаблення імунної системи та нерегулярне серцебиття», — застерігає дієтологиня Тріста Бест.
  • Натомість експертки радять обрати для себе більш збалансований спосіб харчування, з достатньою кількістю білків, помірною кількістю складних вуглеводів, клітковини та корисних жирів у поєднання з помірною, але регулярною фізичною активністю.
    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення