Несподіваний висновок. Науковці назвали фрукт, котрий зменшує користь смузі

Користь і шкода смузі

Переважна більшість людей не мають сумнівів у тому, що смузі – це корисно. Адже смузі – це смачний і простий спосіб додати в раціон фрукти, зелень, деякі овочі. Але в науковців робота така – сумніватися, тож вони ретельно дослідили цей фруктовий напій, щоб з’ясувати чи справді він такий уже корисний. Результати вийшли досить цікавими, адже, виявляється, смузі з бананом – не найкраща ідея, хоча і вкрай популярна.

Нове дослідження Каліфорнійського університету показує, що змішування певних інгредієнтів у смузі може вплинути на те, чи отримає ваше тіло поживні речовини. Флаваноли – це група активних сполук, корисних для вашого серця та когнітивного здоров’я. Вони містяться в яблуках, грушах, чорниці, ожині, винограді та какао – частих інгредієнтах смузі. Для нас важливо, щоб ці сполуки засвоїлися організмом. Однак певні ферменти в деяких фруктах впливають на цю засвоюваність. І банани тут отримали особливу увагу через високу активність РРО (поліфенолоксидазу) – ферменту, через який вони темнішають. До речі, якщо ви знаєте, як зберігати банани, вони довше лишатимуться свіжими та світлими.

«Ми намагалися зрозуміти, як звичайна їжа та її приготування, як-от смузі на основі бананів, можуть вплинути на доступність флаванолів, які засвоюються після її прийому», — розповідає провідний автор дослідження Хав’єр Оттавіані.

Дослідники запропонували половині учасникам випити смузі, виготовлений на основі бананів, які мають високу активність PPO, другій половині – смузі, виготовлений із суміші ягід, які мають низьку активність PPO. Далі зразки крові та сечі аналізували, щоб визначити, скільки флаванолів було в організмі після вживання цих смузі. Дослідники виявили, що ті, хто пив банановий смузі, мали на 84% нижчий рівень флаванолів в організмі порівняно з контрольною групою.

«Ми були дуже здивовані, побачивши, як швидко додавання одного банана знизило рівень флаванолів у смузі та організмі», — сказав Оттавіані. «Це підкреслює, як приготування та поєднання їжі може вплинути на засвоєння дієтичних сполук у продуктах».

Щоденне споживання флаванолів є вкрай важливим для покращення кардіометаболічного здоров’я. Тому науковці радять готувати смузі з продуктів із низьким РРО – з ягід, ананасів, апельсинів, манго та йогурту. Звісно, ці висновки не роблять банани шкідливими як продукт. Просто їх варто їсти самими або ж поєднувати у смузі з продуктами, котрі не мають багато флаванолів, щоб не нівелювати користь.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення