Чи було у вас таке, що при нарізанні перцю чилі шкіра на пальцях рук починала пекти, наче її облили окропом? А якщо ними через необережність доторкнутися до очей чи носа, біль стає просто нестерпним. Не робіть помилок та нарізайте перець чилі правильно.
Правила безпеки при нарізанні перцю чилі
Ми вже розповідали, чим корисний перець чилі та що він містить у складі пекучу речовину капсаїцин. Саме вона надає стравам пікантності, але поряд із тим може нести небезпеку, якщо нарізати перець чилі голими руками. Отримати опік ним можна миттєво. І навіть, якщо ви добре вимиєте руки милом, пекуча речовина все одно залишиться. Саме тому ми радимо надягати рукавички, а після викидати їх та не використовувати повторно. Бережіть себе та будьте уважними.
Як позбутися печіння
Якщо раптом ви не дотрималися правил безпеки при нарізанні перцю чилі та обпекли шкіру, спочатку змастіть її олією, яка є в наявності – оливковою чи соняшниковою. Почекайте одну хвилину, а потім добре помийте руки з милом під теплою водою. Печіння залишилося? Зробіть мильну піну, додайте в неї дрібку харчової соди, змастіть добре руки, а потім змийте водою.
Як нарізати перець чилі
Щоб правильно нарізати перець чилі, спочатку відріжте хвостик, потім розріжте на дві половини та за допомогою ножа приберіть перетинки та насіння із середини, бо вони надають ще більшої пекучості. Потім поріжте перець зручним для вас способом – соломкою чи кубиком. Якщо вам потрібна сильна пекучість, як скажімо, для приготування аджики, то в цьому випадку використовуйте цілий перець із насінням.
Для нарізання слайсів, тримайте ніж під кутом 45 градусів та починайте різати із кінця, доходячи до плодоніжки. Насіння зі слайсів прибирайте ножем. Також, щоб спростити задачу та зовсім не торкатися нарізаного перцю руками, скористайтеся кухонними ножицями та робіть це над стравою. Зазначимо, що він не одразу розкриває свої гострі властивості. Тому зачекайте кілька хвилин, спробуйте страву та за необхідністю додайте ще.
Готувати – це просто!