Королева овочів. У чому полягає користь броколі та кому варто обмежити її вживання

Броколі

Попереджаємо, після прочитання цієї статті вам точно захочеться додати більше броколі до свого раціону. Адже про її користь не дарма ходять легенди: багатий на клітковину, мікроелементи та вітаміни, цей вид капусти не лише допоможе схуднути, але й здатен помогти захистити ваш організм від серйозних хвороб. Нагадуємо, раніше ми також писали, чим корисна пекінська капуста та що з неї приготувати.

Поживна цінність броколі

Головною перевагою броколі є її вміст поживних речовин, який налічує велику кількість клітковину, вітамінів та мінералів. Так у 100 г сирого броколі міститься:

  • 90 г води
  • 6 г вуглеводів
  • 2,6 г білка
  • 0,3 г жирів
  • 2,4 г клітковини
  • 46 мг кальцію
  • 21 мг магнію
  • 67 мг фосфору
  • 303 мг калію
  • 91,3 мг вітаміну С

Калорійність броколі становить 32 ккал на 100 г.

Крім цього овоч дуже багатий на вітаміни. Так усього в одній склянці свіжих суцвіть броколі міститься цілих 135 % від рекомендованої добової норми вітаміну С та 116 % рекомендованої норми вітаміну К, а також невелика кількість вітамінів А та В9.

Варто зазначити, що термічне оброблення броколі дещо змінює її поживний профіль, знижуючи вміст вітаміну С та білку. Тому експерти рекомендують надавати перевагу приготуванню на парі, щоб зберегти якомога більше вітамінів.

Користь броколі

Користь броколі

Боротьба із запаленнями. Броколі містить кілька різних типів антиоксидантів, а саме сульфорафан, лютеїн та зеаксантин. Це особливі молекули, які захищають клітини від окиснення вільними радикалами. Як наслідок — зменшення хронічних запальних процесів в організмі, зниження рівня холестерину та профілактика розвитку хронічних захворювань.

Корисна для серця. Високий рівень холестерину та тригліцеридів є основними факторами ризику серцевих хвороб. Дослідження показують, що броколі здатна значно покращувати ці показники. Крім цього існують докази, що підтверджують: антиоксиданти в броколі можуть знизити ризик серцевого нападу.

Контроль рівня цукру в крові. Завдяки високому вмісту антиоксидантів та клітковини, броколі може сприяти кращому контролю рівня цукру в крові у людей з діабетом. Так згідно з одним дослідженням, вчені відмітили значне зниження резистентності до інсуліну у людей з діабетом 2 типу, які щодня вживали броколі протягом місяця.

Протиракові властивості. Хоч і невеликі, але численні дослідження вказують, що хрестоцвітні овочі, до яких належить і броколі, можуть захищати нас від певних типів раку, а саме від раку грудей, простати, шлунку, нирок та сечового міхура. Ймовірно такий ефект досягаються завдяки високому вмісту біоактивних сполук, які вберігають клітини від пошкоджень.

Користь для травлення. Здоровий мікробіом кишківника є запорукою здорової травної системи. А високий вміст клітковини в броколі є чудовою “їжею” для корисних бактерій.

Турбота про мозок. Одне наукове дослідження за участю 960 людей похилого віку продемонструвало, що буквально одна порція зелених овочів (таких як броколі) на день може сприяти захисту мозку від повязаного з віком когнітивного занепаду.

Кому не можна їсти броколі

  • Людям з чутливим ШКТ. Велика кількість клітковини, попри користь для здоров’я, може спричиняти у деяких людей важкістю в шлунку та здуття.
  • Людям, які мають проблеми зі щитоподібною залозою. Броколі може перешкоджати засвоєнню йоду, такого необхідного для вироблення гормонів щитоподібної залози.
  • Якщо ви приймаєте крово-розріджувальні ліки, варто мати на увазі, що вітамін К, на який особливо багата броколі, здатен послаблювати дію препаратів.
    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення