Хитрощі виробників. Список ультраоброблених продуктів, які видають за корисні

ультраоброблені продукти

Сучасний харчовий ринок працює таким чином, що виробникам потрібно виставляти свою продукцію в найкращому світлі для споживачів, навіть коли йдеться про ультраоброблені продукти. Хоча вони по суті своїй ніякої користі для здоровʼя не мають. Втім, сьогодні існує багато їжі, що маркується умовно здоровою, але при цьому вона пройшла декілька етапів обробки. Що це за неочевидні ультраоброблені продукти, розбираємось разом з вами.

Неочевидні ультраоброблені продукти

Раніше ми вже розповідали, чи шкідлива ультраоброблена їжа, і дійшли висновку, що існує декілька рівнів обробки продуктів, що формує окремі групи, до яких вони належать. Зрештою, продукти, до яких додають різні підсолоджувачі, барвники, ароматизатори та емульгатори, що продовжують їхні строки придатності, апріорі не можуть бути здоровими. Але найголовніше питання в тому, як впізнати у, на перший погляд, здоровій їжі ту саму ультраоброблену.

Хліб та мюслі

Ми не хочемо демонізувати хліб, але варто чітко розділяти крафтові хлібобулочні вироби та промислове хлібне виробництво. У цьому питанні працює просте правило: чим коротше та зрозуміліше склад хліба, тим він краще. Якщо у тісто додають різні консерванти та підсилювачі смаку, такий продукт краще обходити стороною. Найкраще купляти хліб у місцевих пекарнях або робити його самостійно.

хліб

Що стосується мюслів та інших швидких сніданків (гранола, шоколадні кульки тощо), тут все доволі очевидно. Така їжа може бути доволі смачною, але по факту вона містить лише швидкі вуглеводи, оброблені білки, барвники та купу доданого цукру. Інколи побалуватися можна, але точно не варто вживати на постійній основі.

Веганські альтернативи

Йдеться про різні види веганського мʼяса, сири та рослинне молоко. Як би добре вони не замінювали продукти тваринного походження за кількістю білків, на жаль, вони піддаються численній обробці. Тому важливо не використовувати їх як постійний замінник мʼяса, якщо ви його не вживаєте. Обираючи рослинне молоко, звертайте увагу, чи є у ньому доданий кальцій. А з-поміж веганських альтернатив обирайте крафтових виробників, як-от український бренд Fineorganic, що використовує якісні продукти та мінімально обробляє їжу.

Мʼясні продукти

Певні, всі знайомі з побутовим мемом про те, що сучасні ковбаси, сосиски та інші мʼясні продукти ледве мають у своєму складі справжнє мʼясо. Правда в тому, що ця їжа дійсно далеко не завжди є здоровою, бо містить емульгатори, загусники, модифікований крохмаль, клітковину та навіть барвники й ароматизатори. А у США мʼясну продукцію вважають канцерогеном 1 групи, що у довгостроковій перспективі може викликати рак. Якщо ви не дотримуєтесь вегетаріанської або веганської дієти, краще готувати свіже мʼясо з-під ножа, а не замінювати його різними обробленими мʼясними альтернативами.

ультраоброблені мʼясні продукти

Молочні продукти

З молочними продуктами працює те ж саме правило, що й з випічкою. Перевіряйте молочку на наявність загусників, підсолоджувачів або ароматизаторів. Зазвичай їх додають у різні ароматизовані йогурти з різними смаками. Якщо ви полюбляєте таку їжу, можна додавати до звичайного грецького йогурту або кисломолочного сиру фрукти, ягоди та домашнє варення чи джем.

Маргарин

Маргарин можна виготовити лише за допомогою високотехнологічної рослинної, зокрема пальмової, олії, і його часто збагачують емульгаторами та барвниками. Саме тому цей продукт є доволі дешевим порівняно з якісним маслом, яке не піддається ультраобробці.

Готові страви та напівфабрикати

Виробникам вигідно, щоб ці продукти лежали на поличках супермаркетів якомога довше, тож до їхнього складу зазвичай додають різні консерванти, ароматизатори та барвники. Вони проходять безліч етапів обробки, щоб класно смакувати та мати привабливий вигляд, але по факту не приносять нічого корисного для організму.

Сюди ж додамо різноманітні промислові соуси: майонез, кетчуп тощо. Якщо вчитатися у склад цих продуктів, можна жахнутися. Краще готувати їх самостійно зі звичних та зрозумілих продуктів.

Дитяче харчування

На жаль, продукти для дітей також обробляють та додають до їхнього складу безліч непотрібних інгредієнтів. За статистикою, майже третина усього дитячого харчування у Великій Британії проходить ультраобробку. Тому важливо ретельно вивчати склад продуктів, якими ви годуєте своїх діток, бо постійне вживання такої їжі може негативно вплинути на здоровʼя малюків у довгостроковій перспективі.

Сподіваємось, ці поради допоможуть вам ретельніше обирати продукти для свого раціону.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення