Гарбузове насіння: користь, шкода та норма в день

А ви знали, що гарбузове насіння зробить цікавішим смак майже кожної страви. Посипте ним улюблену кашу, пасту та лазанью, додайте в готовий капусняк та борщ. Хрумке насіння викликає азарт – тепер буде хотітися віднайти страву, якій воно не пасує.

Мої з командою пошуки поки що марні, але ми цьому раді, адже гарбузове насіння не тільки смачне, а ще і корисне. Ми захотіли дізнатися про нього більше і розказати вам. Тому готуйте страви з гарбуза, а насіння не викидайте!

Користь гарбузового насіння

Гарбузове насіння містить багато магнію, заліза та калію, а ще цинк, кальцій, фосфор, селен натрій та вітаміни – А, групи В, Е, С, К та D.

Білок для відновлення клітин

Достатня кількість білка в раціоні сприяє росту та відновленню клітин. Ті, хто займається спортом, мають знати, що саме за його допомогою нарощується м’язова тканина, діти гармонійно зростають, люди поважного віку довше зберігають гарну фізичну форму. Білок буває тваринного та рослинного походження. І саме в гарбузовому насінні його дуже багато. В 100 г міститься приблизно 30 г білка. Норма становить 0,8 г на 1 кг тіла, але для спортсменів ця кількість має бути збільшена.

Чемпіон по вмісту магнію

В нашому організмі магній відповідає за більше, ніж 300 реакцій, включаючи підтримку функцій нервової та імунної систем, стабільного серцевого ритму. Також цей мінерал пов’язаний з виробництвом енергії та необхідний для того, щоб людина відчувала задоволення від життя. Якщо в організм надходить його недостатня кількість, першими симптомами буде безпричинна втома, сонливість, занепокоєння, перепади настрою. Добова норма магнію для жінок – 310-320 мг, для чоловіків – 400-420 мг. А 100 г гарбузового насіння здатні перевищити цю норму, бо містять 592 мг. Тут доречно сказати – хрумкотіть на здоров’я!

Для профілактики анемії

Залізо – важливий мінерал, основною функцією якого є перенесення кисню у складі червоних кров’яних тілець. Його ми отримуємо з їжі, і якщо кількість заліза недостатня, то за аналізом крові діагностується залізодефіцитна анемія. Цей стан дуже неприємний фізично, бо людина відчуває постійну втому. Тільки прокинулася – а вже важко щось робити. З’являється сухість шкіри та часті головні болі. В зоні ризику цього захворювання діти, які активно займаються спортом, дівчата та жінки з рясними менструальними циклами, вагітні, мами, що годують грудьми, та люди старше 65 років, бо всмоктування корисних речовин у цьому віці порушується. І саме гарбузове насіння є гарним джерелом заліза, бо в 100 г містить 8,8 г цього елементу, в той час як норма для підлітків – 15-20 г, дорослих чоловіків – 10-12 г, а жінок – 20-30 г. Саме тому його споживання може бути профілактикою анемії чи додатковим способом під час лікування залізодефіцитної анемії медикаментами, бо якщо виявлена хвороба, лише їжею ситуацію не виправити.

Контролює кров’яний тиск

Гарбузове насіння в 100 г містить 471 мг калію, мікроелементу, який дуже корисний для роботи серцево-судинної системи: бере участь у скорочені серцевих м’язів та контролює кров’яний тиск. Дефіцит його призведе до аритмії, судом. Тоді людина потрапляє в зону ризику нервового зриву. Добова норма калію – 3400 мг для чоловіків, 2600 мг для жінок, тому можна говорити, що невеличка жменя гарбузового насіння разом з іншими продуктами задовольнять значну частину потреби в калію.

Налаштовує на кращий сон

В гарбузовому насінні міститься триптофан, мідь та селен – усе в купі допомагає людині нормалізувати сон, позбавитися від безсоння та впливати на його якість та тривалість. Майте це на увазі, коли відчуваєте, що рахування овець вже не допомагає.

Проти паразитів

Про те, що гарбузове насіння має антипаразитарні властивості, знали в кінці ХІХ. Причина в наявності речовини кукурбитину. Це амінокислота, яка здатна знищувати гельмінтів, але не шкодить при цьому людині.

Шкода гарбузового насіння

Користь гарбузового насіння

Для більшості людей гарбузове насіння не становить загрози, якщо знати міру, бо велика кількість може стати причиною колік та підвищеного газоутворення. Разом із тим, цей продукт може викликати алергічну реакцію. Це важливо знати, коли будете вперше знайомити дитину з ним. Спочатку достатньо буде з’їсти 2-3 насінини на добу і поступово збільшувати кількість, щоб відстежити реакцію. З обережністю варто відноситися людям, які мають проблеми зі шлунково-кишковим трактом: виразка, гастрит та підвищена кислотність. І очищайте гарбузове насіння руками, щоб не пошкодити емаль на зубах, чи купуйте одразу без шкаралупи.

Яке насіння корисніше – смажене або сире?

Якщо говорити про користь, сире гарбузове насіння перемагає, але зауважимо, що в домашніх умовах зі шкаралупи його буде важко дістати. Тому найкраще купити вже готове до вживання, очищене. Смажене чи підсушене в духовці очищати набагато легше. Варто також наголосити й на смаку. Їжа має приносити задоволення, тому обирайте його. Певна кількість корисних речовин є і в термічно обробленому насінні.

Скільки насіння можна їсти в день

Гарбузове насіння – досить калорійний продукт і в 100 г містить приблизно 541 калорія. В день буде достатньо з’їсти невеличку жменьку в 30 г, щоб насититися приємним смаком та отримати користь. Посипте салат, додайте в смузі, йогурт, кисломолочний сир, ранкову вівсянку, в тісто для хліба чи іншу випічку, хумус, паштет та різні намазки.

Готувати – це просто!

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Читайте також

Завантаження...