Додайте пікантності. Що таке бодян та для яких страв використовувати

бодян

Бодян – дійсно красива спеція у вигляді зірочки, але його краса – це бонус. Тому чого на нього дивитися, треба використовувати! Він підходить і для солоних, і для солодких страв. Бодян не маскує смак продуктів, а підкреслює їх та посилює. Користуйтеся ним, щоб віднайти цікаві поєднання та збагатити смаками та ароматами улюблені страви.

Що таке бодян та який він має смак?

Бодян або аніс зірчастий – це плід вічнозеленого дерева родини лимонникових. Це пряна спеція у формі зірки коричневого кольору. Зазвичай має шість чи вісім загострених сегментів, схожих на кишеньки, і в кожній міститься маленьке насіння – епіцентр смаку та аромату. Якщо купуєте його на вагу, шукайте заповненні насінням зірочки, бо вони будуть надароматними.

Смак бодяну солодкувато-гіркий, а запах нагадує щось середнє між чебрецем, фенхелем та гвоздикою, але складніший та багатший. Через таку насиченість бодян дуже економний у використанні – достатньо однієї-двох зірочок для приготування страви.

Також є мелений бодян. Це порошок коричневого кольору, дуже насичений, тому потрібно всього дрібка-дві, щоб підкреслити смак продуктів.

Куди додавати бодян

бодян

В азійських країнах, де бодян дуже популярний, його використовують так, як ми лавровий лист, тобто люблять додавати у всі страви з м’ясом, рибою та овочами.

З цілим бодяном готують наїдки, які повільно варяться або тушкуються. Тоді він віддає свій смак та аромат. Перед подачею його виймають. От і ви додайте одну зірочку, коли варите будь-який бульйон – рибний, м’ясний, овочевий або грибний. Бодян додасть пряності й тушкованій яловичині, телятині або свинині та наситить своїм приємним ароматом печеню. Кладіть його у каструлю, коли будете варити крупи та бобові на гарнір – гречку, рис, булгур, сочевицю та горох. Готуйте з ним плов та маринад для шашлику. Мелену спецію додають у випічку, різні пряні напої, як-то: грог, глінтвейн, чай та каву. Тільки зовсім трішки. Він надасть приємної пікантності соусам для м’яса та риби та зробить смак варення вишуканим.

Є певні правила, як використовувати спеції, але моя порада – довіряйте своєму кулінарному чуттю та не бійтеся експериментувати.

Як зберігати бодян

Для того, щоб насичений аромат не вивітрювався, бодян зірочками та мелений краще перекласти з паковання в чисту суху та герметичну баночку. Зберігати в сухому та темному місці. На ємності обов’язково напишіть термін зберігання. Зазвичай, бодян зірочками зберігається до року, а мелений – шість місяців.

Знаходьте нові смакові поєднання та відкривайте звичні страви з нового боку, щоб ваше харчування було різноманітним.

Готувати – це просто!

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення