Ці маленькі червоні ягідки часто використовуються в соках та соусах, а в сушеному вигляді додаються до випічки та граноли. Через свій кислий смак, журавлиновий сік менш популярний, порівняно з іншими ягідними соками та точно не менш корисний! Вчені відкрили дивовижні властивості соку, серед яких є навіть здатність пригнічувати ріст деяких бактерій.
Користь журавлиного соку
Турбота про здоров’я серця. Журавлиний сік надзвичайно багатий поліфенолами — групою рослинних сполук, які допомагають боротися із вільними радикалами та захищають клітини нашого тіла від пошкодження. Сік журавлини може збільшити кількість антиоксидантів в плазмі крові та корисний при метаболічному синдромі. Крім цього він знижує кількість “поганого” холестерину (ліпопротеїди низької щільності) в крові.
Боротьба із вільними радикалами. Антиоксидантні властивості журавлиного соку заслуговують окремої уваги. Вільні радикали — це хімічні речовини, що накопичуються в організмі з віком та серйозно шкодять нашому здоров’ю, збільшуючи ризик розвитку раку, діабету, хвороб серця та сечовивідних шляхів. Наявність антиоксидантів в журавлиному соку робить ці ягоди гарним доповненням до будь-якої дієти, адже вони здатні захищати клітини від вільнорадикального окиснення.
Підтримка травлення. Фітохімічні речовини у складі журавлиного соку ймовірно здатні пригнічувати виробництво гелікобактер пілорі — грамнегативної бактерії, що інфікує шлунок та дванадцятипалу кишку, викликаючи виразку та гастрит.
Захист від інфекцій. Журавлиний сік здатен пригнічувати ріст деяких бактерій, серед яких золотистий стафілокок та кишкова паличка. Все завдяки водорозчинним фенольним сполукам та у його складі.
Користь журавлинового соку для жінок
Профілактика інфекції сечовивідних шляхів. Згідно із дослідженням 2017 року, сік журавлини здатен знижувати частоту інфекції сечовивідних шляхів у лабораторних щурів. Вчені припускають, що подібний ефект можливий завдяки здатності журавлини боротися із бактерією Escherichia coli в сечовому міхурі — саме вона є найчастішою причиною розвитку циститів. Як відомо, на цистит частіше страждають саме жінки через особливості будови сечовивідної системи.
Підтримка здоров’я після менопаузи. На жаль, ризик розвитку серцевих захворювань у жінок стрімко підвищується після настання менопаузи. І один зі способів запобігти серцевому нападу — контролювати рівень холестерину в крові. Дослідження 2013 року проведене на самицях щурів з видаленими яєчниками показало, що споживання журавлини знижує загальний рівень холестерину в їхній крові. Тому вчені припускають, що продукти із журавлиною можуть стати корисними дієтичними добавками для жінок після менопаузи.
Кому не варто вживати журавлинний сік
Головна небезпека вживання журавлиного соку полягає в тому, що він впливає на дію деяких ліків. Так якщо ви приймаєте варфарин для розрідження крові, антибіотики амоксицилін чи цефлакор, седативний препарат мідазолам, протизапальний диклофенак або циклоспорин, а також флурбіпрофен чи тизанідин варто відмовитися від журавлиного соку або ж додатково проконсультуватися з лікарем щодо його вживання. Більше про користь журавлини та що з неї приготувати можна прочитати в нашій окремій статті.