Чим корисна смородина. П’ять причин з’їсти більше смачної ягоди цього літа

Ця запашна ягода є надзвичайно популярною серед українців. Рецепти випічки та варення зі смородини можна зустріти ще в українських кулінарних часописах минулого століття. В першу чергу це можна пояснити смаковими якостями цієї темної ягоди, але, впевнені, що й користь смородини ніхто не буде заперечувати. Сучасні дослідження суттєво пролили світло на лікувальні властивості смородини та їх природу. Тож давайте розбиратись, чим корисна смородина і чи всім її можна їсти.

Корисні речовини, які містяться у смородині

Перш за все потрібно відзначити, що смородина є чудовим джерелом вітаміну С, який має потужні антиоксидантні властивості. Ще у складі антоцини, клітковина, вітаміни групи В та марганець. Калорійність смородини досить низька і на 100 г ягід складає: 63 калорії, 0,41 г жиру, 1,4 г білка та 15,38 г вуглеводів.

Користь для шлунково-кишкового тракту

Чорна смородина містить у складі чимало клітковини, яка необхідна для роботи шлунково-кишкового тракту. В 100 г міститься 8 г, а доросла людина має отримувати щонайменше 25 г в день. Клітковина в харчуванні швидко насичує, стимулює моторику кишківника та діє як абсорбент – сприяє виведенню токсинів та шлаків.

Також аналіз досліджень показав, що харчові волокна з фруктів забезпечують деякий захист від колоректального раку, але зернові волокна показали сильніший зв’язок із профілактикою. Тому, щоб поповнити запаси клітковини поєднуйте смородину з кашами, наприклад, вівсяною, що буде сприяти ще більшому здоров’ю шлунково-кишкового тракту.

Чорна смородина для підвищення імунітету

Вітамін С – антиоксидант, який бере участь у створенні колагену, необхідного для пружності шкіри, покращує засвоєння заліза та допомагає імунній системі боротися з вірусами та бактеріями. Більшість з вас звикли, що гарним його джерелом є лимон, але в 100 г чорної смородини міститься приблизно 180 мг при добовій нормі для дорослої людини – не менше 75 мг. Але потрібно знати, що вітамін С є водорозчинним, а тому руйнується під впливом високих температур. Тому якщо ви хочете отримати максимум користі, їжте чорну смородину свіжою як перекус чи додавайте в улюблені страви: посипайте десерти, та перебивайте в смузі.

Користь для здоров’я очей

Темно-фіолетовий пігмент чорної смородини пояснюється високим вмістом антоціанів, які є профілактикою проблем із зором, як розвиток глаукоми та катаракти. Ще вони впливають на міцність капілярів в очах. Деякі дослідження показують, що ягоди смородини містять до 15 унікальних типів антоціанів. Вітамін С у складі також сприяє зменшенню катаракти.

чим корисна чорна смородина

Допомагає зменшити ріст раку

Ягоди чорної смородини мають потенційний вплив на зупинення росту ракових клітин, також завдяки вмістe антоціанів. В одному дослідженні, яке проводилося Північно-східного університету Огайо було виявлено, що екстракт чорної смородини зміг зменшити ріст ракових клітин печінки. Інше дослідження, яке провели в Японії довело, що ця ягода здатна блокувати розповсюдження ракових клітин молочних залоз та ендометрію. Тобто, можна зробити висновок, що чорна смородина в раціоні – це і профілактика, і допоміжний засіб в подоланні раку.

Може попередити герпес

Інфекція герпесу є поширеною серед людей у всьому світі, симптоми її можуть бути різними, але здебільшого це поява на слизових оболонках пухирів з рідиною всередині, які потім лускаються, а їх місце довго загоюється. Дослідження, опубліковане в журналі Phytotherapy Research, показало, що екстракт чорної смородини перешкоджає прикріпленню вірусу герпесу до клітин та запобігає його поширенню. Тому з традиційними методами лікування, ці ягоди можуть бути доповнення до харчування задля запобігання спалахам герпесу.

Кому може нашкодити чорна смородина

Якщо людина має порушення згортання крові або приймає ліки, які розріджують кров, варто проконсультуватися з лікарем щодо норми вживання ягід на добу. Не бажано їсти смородину і перед операціями, оскільки це може збільшити ризик кровотечі. Також чорна смородина знижую артеріальний тиск, тому тим, хто має гіпертонію, і навпаки, намагається його підняти ліками, необхідно вживати чорну смородину з обережністю. Зокрема, не робити з неї смузі, бо вони мають концентрат ягід, а краще задовільними бажання однією-двома жменями.

Як використовувати чорну смородину

З чорної смородини виходить смачна настоянка, варення, джеми та соуси до м’яса. Ще її додають у різноманітну випічку як начинку. Приготуйте чудовий чизкейк зі смородиною, який не потрібно випікати. Смачний та легкий десерт. Вона надасть приємний освіжальний смак лимонадам, компотам та чаю. Також смородина на зиму – це дуже зручно. Заморожена ягода не втрачає свої корисні властивості та смакові властивості, тому її достатньо розморозити та використовувати так само як і свіжу.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Читайте також

Завантаження...