Бокал сухого червоного з вечерею чи стакан пива під улюблений серіал перед сном — яким би не був алкоголь, зловживати ним не бажано. Втім, хто з нас не без гріха? Особливо коли йдеться про вечірній час після роботи, коли так хочеться розслабитися. Але експерти зазначають, що пити напої з градусом разом з їжею — погана ідея. Чому не варто цього робити, розповідаємо детально.
Сомельє з Атланти Вільям Тернер зазначає, що алкоголь впливає на наші рецептори та змінює смакові властивості готових страв. «Особисто я б уникав будь-яких міцних коктейлів, таких як Мангеттен, Олд Фешн та навіть звичайне мартіні», — зазначає спеціаліст.
Чим більше алкоголю споживає людина, тим гірше працюють її рецептори, відповідно, тим їжа для неї стає більш прісною. Це особливо стосується таких міцних алкогольних напоїв, як горілка, ром, віскі, бурбон та скотч.
«Оскільки міцний алкоголь блокує білки, необхідні для утворення слини у роті, він може зневоднити клітинні стінки вашого піднебіння», – додає спеціаліст. Серед усіх можливих алкогольних напоїв найкращим варіантом для вечері вважається саме вино. Але цікавий момент полягає у тому, що високоградусний чи неякісний алкоголь, випитий в обід, може вплинути на смакові властивості вечері та вина, яке ви плануєте випити ввечері.
«Міцні алкогольні напої можуть змінити ваше сприйняття кислотності та солодкості вина, що призведе до менш збалансованого смаку», — зазначає сомельє. До того ж міцний алкоголь негативно впливає на апетит. Якщо ви плануєте вживати алкоголь за вечерею, найкраще обирати легкі вина, наприклад Совіньйон Блан або світло-червоне вино Піно Нуар. Також хороший вибір — ігристі та рожеві вина.
Шкода алкоголю на вечерю
Хочемо нагадати, що вживання алкоголю має бути дозованим. Якщо у вас є певні проблеми зі здоров’ям, ні в якому разі не зловживайте алкогольними напоями. Окрім погіршення смакових властивостей їжі, вони можуть принести чимало негативного впливу на ваше самопочуття.
- Уповільнення травлення. Міцний алкоголь, особливо у великих кількостях, може сповільнювати процес травлення. Він знижує секрецію шлункового соку, що ускладнює перетравлення їжі та може спричиняти важкість у шлунку.
- Навантаження на печінку. Печінка працює на повну потужність, розщеплюючи алкоголь, що може заважати її здатності метаболізувати жири та інші речовини з їжі. Це створює додатковий стрес для цього органу.
- Зневоднення. Міцний алкоголь сприяє зневодненню організму. Після важкої або солоної їжі це може погіршити стан, оскільки організму потрібна додаткова вода для травлення.
- Негативний вплив на сон. Вечеря з міцним алкоголем може призвести до порушень сну, навіть якщо алкоголь спочатку викликає сонливість. Погіршення якості сну негативно впливає на загальний стан здоров’я.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.