Часник. Корисні властивості та шкода для організму

А ви знали, що перш ніж часник почали використовувати для ароматизації страв, він слугував лікувальним засобом проти багатьох хвороб? Часник дійсно дуже корисний для здоров’я, адже містить високий рівень калію, фосфору, цинку, сірки, помірний рівень селену, кальцію, магнію та заліза [1]. А ще вітаміни А, С та групи В. Також часник можна заморозити й він збереже всі свої корисні властивості.

Чим корисний часник

користь часника

Для здоров’я серця

Аліцин – органічна сполука, яка міститься у часнику та надає йому різкого запаху, зупиняє окислення поганого холестерину, а отже позитивно впливає на здоров’я серця. Також регулярне вживання цього продукту знижує частоту утворення тромбів, тому служить профілактикою тромбоемболії. Єдине, що важливо пам’ятати, аліцин міститься у сирому часнику та руйнується при нагріванні вище 60 ℃. Ви, мабуть, знаєте це з власного досвіду – якщо запекти часник в духовці, він стане солодким на смак. Тому, аби отримати максимальну користь від овочу, додавайте його в страви наприкінці приготування чи вживайте сирим.

Покращує травлення

Сирий часник в раціоні знижує кількість шкідливих ентеробактерій у кишківника та добре впливає на його мікрофлору в цілому. Дослідження показали, що часник може перемагати у боротьбі з бактеріями, одна з таких – хелікобактер пілорі. Вона часто є причиною виникнення виразкової хвороби.

Підвищує імунітет

Часник захищає від вільних радикалів та запобігає пошкодженню ДНК. Цинк у складі зміцнює імунітет, а вітамін С бореться з інфекціями. Завдяки антимікробним властивостям, часник служить профілактикою також вушних та очних інфекцій.

Зменшує втому

Дослідження на людях показати, що вживання часнику в їжу полегшує симптоми втоми від фізичних вправ. Цю якість можна використати, якщо активно займаєтеся спортом та прагнете схуднути. Часник в прямому сенсі слова надає сил та енергії.

Також дізнайтеся про користь пекінської капусти та які страви із неї приготувати.

Яка безпечна кількість сирого часнику

Попри те, що аліцин в часнику робить його корисним харчовим продуктом, може бути й протилежний ефект. У великій кількості ця сполука стане отрутою для організму та може призвести до пошкодження стінок шлунка, викликати внутрішню кровотечу, підвищити або понизити тиск до критичного рівня, стати причиною печії, діареї тощо. Саме тому безпечна кількість сирого часнику на день становить один зубчик. Також зауважимо, що часник не сумісний з прийомом деяких препаратів, тому це треба уточнити у лікаря.

Термічно оброблений чи маринований часник такої шкоди не несе, бо в ньому аліцин зруйнувався. Але все ж таки, треба знати міру.

Як заморозити часник

Часник цілий рік можна знайти на полицях супермаркетів та базарів. Але якщо є необхідність, його можна заморозити на зиму. Перший варіант – очистити від лушпиння та цілим скласти в герметичні невеличкі пакети. Перекласти в морозильну камеру та використовувати за необхідністю до 8 місяців. Зубчики зручно додавати в бульйони та печеню, фарширувати м’ясо, рибу та запікати в духовці для приготування соусів. Він згодиться і для рецепта сирої аджики. Другий спосіб – заморозити подрібнений часник. Для цього зубчики перекрутіть через м’ясорубку чи перебийте в чаші блендера. Занурювальний блендер ми не радимо використовувати, адже він зробить із нього пюре, яке пустить багато соку. Потім подрібнений часник розкладіть по формах для льоду та поставте в морозильну камеру не менше ніж на 6 годин. Після дістаньте кубики часнику, складіть в герметичний пакет та зберігайте в морозильній камері до 6 місяців. Потім використовуйте для приготування овочевої ікри, додавайте в маринади або соуси та до печеної картоплі. Попередньо розморожувати не потрібно.

А як швидко очистити часник, дивіться у відео

Готувати – це просто!

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Читайте також

Завантаження...