З усією відповідальністю можна сказати, що томат є найпоширенішим і часто вживаним овочем в світі. Згадати хоча б томатну пасту, кетчуп і томатний сік. Без цих продуктів сьогодні складно собі уявити полки супермаркету. Очевидно, що і страв з томатами теж дуже багато і так само багато різних способів їх приготування. Я розповім вам невеликі секрети і поділюся улюбленими томатними рецептами.
Очищення томатів
Деякі рецепти передбачають видалення шкірки з томатів. Особисто мені це не дуже подобається, тому в більшості випадків я не чищу томати. Для тих, кому не подобається томатна шкірка в готовій страві, я рекомендую скористатися найвідомішим способом. Зробити хрестоподібний надріз на підставі томата і занурити його на 10-15 секунд в каструлю з окропом. Шкірочка дуже швидко знімається. Також ви можете скористатися економкою. Якщо лезо у неї гостре, ви без проблем зможете зняти шкірку, як з картоплі.
Читайте також: Салат з томатів з рожевим перцем
Подрібнення томатів
Для нарізання томатів вам знадобиться дуже гострий ніж, якщо такого у вас немає, скористайтеся спеціальним ножем для томатів. Він має спеціальні зубчики, які полегшують нарізання і, як правило, такий ніж коштує зовсім не дорого. Якщо ви готуєте брускетти або інше блюдо, де зайвий сік з томатів не потрібен, то видаліть внутрішню частину з насінням і наріжте тільки щільну оболонку томата.
Сушка томатів
Сушені або в’ялені томати стануть відмінним доповненням до салату або пасти по закінченню сезону свіжих овочів. Ви можете сушити томати на сонці або приготувати їх в духовці. У мене якраз є чудовий рецепт універсальних в’ялених томатів.
Використовуйте правильний посуд
Для варіння соусу, смаження або при приготуванні соку використовуйте сталевий посуд і уникайте алюмінієвих каструль і пателень. Кислота в складі томатів реагує з алюмінієвим покриттям, впливає на смак томатів, роблячи їх більш гіркими. Крім того, це не дуже корисно для вашого здоров’я.
Підсильте смак томатів
Для підсилення смаку томатів, досить скористатися найдоступнішими підсилювачами смаку – сіллю і цукром. Додайте їх за смаком під час смаження томатів або в томатний сік, і ви відразу зрозумієте, що ці два інгредієнти зовсім не зайві. А якщо справа стосується консервації, то без них взагалі не обійтися, так як цукор і сіль виконують роль консервантів. Якщо ви відчуваєте, що ваші томати дуже кислі, додайте трохи соди. Достатньо буде на кінчику ножа на літр соку або соусу.
Читайте також: Томатний чатні з зернами гірчиці
Використовуйте консервовані томати
Якщо зараз не сезон, а вам дуже хочеться приготувати пасту з томатним соусом або зробити соус для піци, то «пластикові» томати з супермаркету не найкраще рішення. В цьому випадку я використовую консервовані томати – найчастіше за все томати пелаті. Їх можна знайти практично в будь-якому супермаркеті і взимку, можливо, вони обійдуться вам дешевше, ніж менш смачні свіжі томати з теплиці.
Читайте також: Томаті, фаршировані моцарелою та сиром
Поєднуйте смаки
Як посилити смак томатів ви вже знаєте, але, іноді цього не достатньо. Підкреслити смак томатів можуть і інші продукти, головне знати, з чим добре вони поєднуються. Я приведу вам самі безпрограшні варіанти. Томати відмінно поєднуються з зеленим і червоним базиліком, сирами (моцарелла, пармезан, фета, бринза, горгонзола), часником, лимоном, чебрецем, оливковою олією, червоним солодким перцем, звичайною і червоною цибулею, бальзамічним оцтом. Звичайно, це далеко не повний список продуктів, які можна комбінувати з томатами, тому, експериментуйте і знаходите свою ідеальний варіант.
Готувати – це просто!