Три простих рецепта десерту та випічки на кожен день

Торт, пиріг або будь-яка інша випічка на столі створює абсолютно інший настрій. Відразу стає якось атмосферно і хочеться запитати: «А що це за привід?» Я люблю, коли свято без приводу. Чекати день народження, щоб з’їсти улюблений Наполеон? Це точно не про мене. Перше, тому що я сильно люблю різну випічку, друге, я експериментую й максимально спрощую рецепти. Чомусь про торти та пироги завжди думають: «О, ні, це занадто довго, у мене немає стільки часу, краще купити готовий варіант у супермаркеті». Все, що потрібно – знати пару секретів ідеальної випічки та все вийде з першого разу. Ділюся з вами, хочу, щоб ми, українці, могли зробити собі свято навіть в самий звичайний день.

Секрети смачних десертів

Я  за те, щоб і спрощувати рецепти, експериментувати і використовувати помічників на кухні. З останніми заощадите багато часу, і сил. Для приготування тортів, пирогів і будь-якої випічки я обираю кухонну машину Kenwood, яка проста у використанні, безпечна, має різні насадки (від насадки для суфле до гаку для тіста), тим самим дозволяє виконувати 2 процесу одночасно. А, щоб торт або пиріг вийшов з першого разу, я ділюся секретами приготування:

  1. Білки потрібно збивати в ідеально чистому посуді, краще всього, якщо це буде нержавіюча або скляна миска. Так як за мене цей процес робить кухонна машина, то, відповідно, ємність нержавіюча, яку я попередньо протираю ваткою, змоченою в оцті, щоб напевно переконатися в тому, що на чаші немає залишків жиру або води. Втім, ви й самі можете провести експеримент: збити білки тим способом, який я описав, і взяти посуд з краплями води. Спойлер: у другому варіанті білки не вийде збити до стійких максимальних піків. До слова, пластиковий посуд тим більше не підійде, так як навіть після неодноразового миття може мати жирну плівку. І ще одне правило – руки теж повинні бути сухими, якщо готуєте торт або будь-яку іншу випічку.
  2. Якщо необхідно збити вершки, то вони обов’язково повинні бути охолодженими, як і вінчик і посуд, в якому ви будете це робити. Що я роблю? Беру насадкукухонної машини та відправляю на 20 хвилин у морозильну камеру, а саму чашу – у холодильник разом із вершками. Це необхідно для того, щоб вершки в процесі збивання максимально придбали великий об’єм, а холод зберігає жир в твердому стані. І тут спойлер: не варто включати кухонну машину та відволікатися на соціальні мережі, вершки можуть з повітряного крему перетворитися в масло. До слова, найкраще використовувати спеціальну кондитерскую суміш на основі вершків, але я часто беру вершки 30-33 % жирності, вершки меньшої жирності не можна взбити.
  3. Якщо готуєте бісквіт, спробуйте відразу це зробити в мультиварці. Переваг багато: по-перше, не потрібно постійно перевіряти, підгорів чи ні, пропікся всередині або нехай ще постоїть. Все, що необхідно – змішати інгредієнти в правильній пропорції, а все інше зробить мультиварка. Читайте докладніше, як приготувати бісквіт в мультиварці.
  4. Якщо додаєте родзинки у випічку, його слід попередньо замочити, потім обсушити паперовим рушником і обваляти в борошні чи цукровій пудрі. Останнє потрібно для того, щоб, наприклад, в кексі не утворювалися порожнечі навколо родзинок. Це правило можна застосовувати і для випікання пасок.
  5. Ягідні відкриті пироги – це всесезонне блюдо. Можна готувати, як зі свіжих ягід, так і заморожених. Правда, є одна проблема, змішуючи ягоди з цукром, вони дають багато соку, який може втекти з пирога. Тут є 2 секрети: або менше начинки, або увіткнути в пиріг 3-4 макаронини «перо». Сік буде підніматися по трубочках, а не «вибігати» з дека. Як тільки пиріг трохи пропечеться, прибрати макаронини. Лайфхак від моєї мами, до речі.
  6. Якщо готуєте пісочне тісто, завжди використовуйте охолоджене масло, тоді отримаєте пластичне тісто.

А тепер готуємо три смачних і простих рецепта випічки і торта. Складно не буде – це я обіцяю.

Гарбузовий пиріг із сиром

Я обожнюю випічку з гарбуза, тим паче цей овоч майже весь рік на полицях супермаркетів. Цукристі гарбузи можна вживати як фрукт і навіть не піддавати термічній обробці, а в пироги використовувати не тільки свіжий варіант, а й кубики замороженого гарбуза. Рецепт гарбузового пирога дуже простий, так як замість тіста – печиво. На все про все витратите до 50 хвилин.

тыквенный пирог

Інгредієнти:

  • 500-600 г гарбуза
  • 350 г сиру не менше 9% жирності
  • 1 ч. л. кориці
  • 100 г цукру
  • 2 ст. л. кукурудзяного крохмалю
  • 2 шт. яйця
  • 300-350 г печива цукрового
  • 150-170 г вершкового масла
  1. Розігрійте духовку до 200 градусів і відправте запікатися 500-600 г гарбуза, попередньо розрізавши на великі шматочки. У мене на це витратилось 30 хвилин, а ви дивіться по готовності: м’якоть повинна бути м’якою. Після дайте гарбузові охолонути та перекладіть м’якоть у чашу фуд-процесора.
  2. Перебийте гарбуз до однорідної маси. Щоб не витрачати час, одночасно перебивайте 350 г сиру з 100 г цукру, 1 ч.л. кориці, 2 ст.л. кукурудзяного крохмалю й 2 яйцями за допомогою великої чаші і К-образної насадки.
  3. Тепер необхідно з’єднати гарбузове пюре з сирною масою, акуратно перемішати до однорідної консистенції.
  4. Чашу фуд-процесора потрібно добре помити та обсушити, відправити в неї 300-350 г цукрового печива і перебити в крихту. Тепер додайте до крихті 150-170 г м’якого порізаного вершкового масла і перемішайте.
  5. Візьміть форму для випікання й викладіть у неї крихту печива. Остання може трохи розсипатися, але її потрібно добре утрамбувати. Іноді я це роблю руками, іноді використовую стакан.
  6. Останній заключний акорд: висипте гарбузово-сирну масу в форму та випікайте 40-50 хвилин при температурі 180 градусів.

Покроковий рецепт за посиланням.

Торт «Павлова» з бананом і журавлиною

Цей торт-безе неймовірно смачний і легкий, а в складі всього 2 головних інгредієнта – цукор і яєчні білки. Названо цей десерт на честь російської балерини Ганни Павлової, яка в 1920-х роках відвідала й Австралію, і Нову Зеландію. З тих пір ці країни й сперечаються, кухареві якої національності належить рецепт його смачного і простого десерту. Втім, зараз налічується приблизно 150 різновидів цього десерту. Я вибрав найпростіший та додав трохи свого експерименту.

павлова десерт

Інгредієнти:

  • 4 яєчних білка
  • 370 г цукру
  • 1 ст. л. лимонного соку
  • 1 ст. л. кукурудзяного крохмалю
  • 200 мл кондитерських вершків (або вершків 33% і 2 ст. л. цукрової пудри)
  • 1-2 банана
  • 200 г журавлини
  • 100 г цукру
  1. Для зручності відразу підготуйте всі інгредієнти для приготування торта «Павлова». Я люблю, коли все під рукою, тоді від самого процесу отримуєш максимальне задоволення.
  2. Відокремте 4 білка від жовтка. Я використовую яйця С1, ви можете взяти інші, але важливо, щоб білка в результаті було 120 г. Візьміть суху і чисту миску (використовуйте лайфлак, про який я вище розповів). Починайте збивати білки до легкої піни та додавайте цукор по 1 ложці (загальна кількість 370 г), збиваючи на середніх оборотах. У цьому десерті мені подобається використовувати дрібнокристалічний цукор, так як він швидко розчиняється в білках, але підійде й звичайний. Можна експериментувати навіть із коричневим цукром, правда, тоді колір десерту не вийде білосніжним.
  3. Якщо ви колись куштували цей десерт, і вам сподобалася в’язка текстура всередині, тоді додайте в кінці збивання 1 ст.л. кукурудзяного крохмалю й продовжите збивати на середніх оборотах, а потім додайте 1 ст.л. лимонного соку, щоб колір десерту став більш білосніжним.
  4. Збивайте білки до стійких піків.
  5. Візьміть деко, розстеліть пергаментний папір і за допомогою силіконової лопатки сформуйте форму майбутнього десерту, але робіть це так, щоб усередині було невелике заглиблення – це для нашої відкритої начинки з банана й журавлини. Можна зробити один великий торт або кілька маленьких тортів-тістечок. Другий варіант зручний, коли до вас планують завітати друзі.
  6. Відправте десерт у духовку на 2 години при температурі 95 градусів. Періодично відкривайте на кілька секунд духовку, щоб виходила зайва волога.
  7. Викладіть у чашу фуд-процесора 200 г журавлини й 100 цукру, а в чашу кухоної машини влийте 200 мл кондитерських вершків. Ви можете використовувати звичайні 33% вершки, але в цьому випадку додайте до них 2 ст.л. цукрової пудри. Візьміть насадку вінчик і збивайте вершки для крему. За це я і люблю кухонну машину – можна виконувати 2 процеси одночасно.
  8. Тепер перебиту журавлину потрібно перекласти в сотейник і проварити на середньому вогні кілька хвилин, щоб розчинився цукор.
  9. Основа майбутнього торта повинна охолонути, потім всередину потрібно викласти вершки, зверху порізані банани і полити торт журавлинним мармеладом. На приготування пішло 2 години, але повірте, в результаті це було того варте.

Детальний рецепт Торт “Павлова” з бананом і журавлиною.

Лимонний тарт

Лимонний тарт – один із популярних відкритих пирогів у французькій кухні. Так, французи готують і солоні, і солодкі тарти, а ще й в якості основного блюда. Втім, Франція може стати ближче. Я довго експериментував і знайшов той самий рецепт, не скажу, що він швидкий, але варто один раз спробувати, як у голові складеться пазл, і другий раз ви вже навіть не будете підглядати в мій покроковий рецепт. Почнемо.

лимонный тарт

Інгредієнти

Для тіста:

  • 100 г вершкового масла
  • 50 г цукрової пудри
  • 250 г борошна
  • 2 шт. яєчного жовтка
  • 2 ст. л. холодної води
  • 1 щіпка солі

Для курдів:

  • 3-4 шт. лимона (200 мл лимонного соку)
  • 4 шт. яйця
  • 2 шт. жовтка
  • 120 г цукру
  • 125 г вершкового масла
  • 7 г желатину (швидкорозчинного гранульованого)

Для меренги:

  • 4 шт. білка
  • 250 г цукру
  1. Щоб вийшло смачне пісочне тісто, потрібно використовувати холодне вершкове масло. Потрібно з’єднати в мисці 250 г борошна, дрібку солі, 50 г цукрової пудри, 100 г вершкового масла й 2 жовтки. Замісити тісто, за мене це зробить кухонна машина. Якщо ви бачите, що тісто виходить сильно сухе, можна додати 2 ст.л. холодної води. Білки теж стануть в нагоді, поки їх залиште, я далі розповім, що з ними будете робити.
  2. Помийте 3-4 лимони й вичавліть лимонний сік. Якщо у вас є кухонна машина, можна використовувати насадку цитрус-прес, вийде більше соку, ніж, якби це робити вручну. В ідеалі повинно вийти 200 мл соку. Якщо у вас не вийшло, додайте води.
  3. Готове тісто сформуйте в кулю, оберніть харчовою плівкою й відправте в холодильник на 30 хвилин.
  4. Візьміть пергамент, викладіть на нього тісто, накрийте ще одним листом і розкачайте його. Пласт повинен вийти 4 мм. У мене форма 26 см, тому я орієнтуюся на цей діаметр.
  5. Желатин замочіть у воді в співвідношенні 1:5 (35 мл води).
  6. Розкачане тісто викладіть у форму для запікання, а залишки зріжте ножем. Зробіть проколи виделкою й відправте охолоджуватися на 30 хвилин в холодильник, а потім випікайте 15-20 хвилин при температурі 180 градусів.
  7. Основа для майбутнього тарта повинна повністю охолонути, тому переходьте до наступного процесу: у мисці з’єднайте 4 яйця, 2 жовтки й 120 г цукру, візьміть вінчик і перемішайте, але не збивайте!
  8. Лимонний сік перелийте в сотейник і прогрійте до 70 градусів. Потім влийте його тонкою цівкою в яєчно-цукрову масу, продовжуючи перемішувати вінчиком. Потрібно домогтися того, щоб консистенція стала однорідною.
  9. Суміш із миски поверніть в сотейник і варіть, постійно помішування, вона повинна закипіти і зовні бути схожою на густу сметану.
  10. Зніміть сотейник із плити, додайте желатин і добре перемішайте вінчиком, домігшись того, щоб желатин розчинився. Далі додайте 125 г вершкового масла й знову добре перемішайте. Тепер потрібно накрити курд харчовою плівкою, щоб вона діставала до крему, і залиште охолоджуватися до кімнатної температури.
  11. Заповніть пісочну основу лимонним курдом і поставте ще раз в холодильник на 20 хвилин.
  12. Пам’ятайте, у вас залишилися ще 4 яєчних білка? Їх потрібно змішати з 250 г цукру і поставити на парову баню, довести до температури 50-55 градусів, помішуючи постійно вінчиком.
  13. Увімкніть духовку на 200 градусів. Миску зніміть із парової лазні та збийте масу до стійких піків (5-10 хвилин) за допомогою насадки вінчик.
  14. Акуратно викладіть меренгу зверху на курд і поставте тарт на 3-5 хвилин в духовку. Я використовую режим гриль. Але цей останній процес найвідповідальніший, не відходьте від духовки, так як меренга може швидко пригоріти.

Покроковий рецепт за посиланням.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...