Зверніть увагу! П’ять продуктів, які краще ніколи не розігрівати

Ми впевнені, що таке трапляється з кожним, коли ми на свята чи якісь сімейні події або дружні посиденьки готували забагато їжі. Потім виникає питання, що ж робити з такою купою продуктів, бо викинути все це не підіймається рука. І ми складаємо все у пластикові контейнери та ховаємо у холодильник чи навіть морозилку, аби з’їсти пізніше.

На перший погляд, ситуація досить буденна і нічого страшного в ній не вбачається, адже їжу завжди можна підігріти у мікрохвильовці, а деякі страви смакують холодними так само добре, як і теплими. Але чи знаєте ви, що є продукти, які взагалі не слід розігрівати, оскільки вони можуть завдати шкоди вашому організму? Їх краще готувати лише на одне приймання їжі або з’їсти холодними.

Курка

Якщо ви запікали цілу курку або у вас є шматочки відвареної, краще з’їсти її холодною чи додати у салат. У крайньому разі її можна розігріти в духовці за низької температури та дуже повільно. Але в мікрохвильовку м’ясо курки краще не класти зовсім. Там вона розігрівається швидко, що впливає на видозміну білків у м’ясі та може негативно вплинути на ШКТ. До того ж смак курки також стане більш тьмяним.

Картопля

Готову картоплю, яку ви не з’їли одразу, краще використати для приготування якогось салату чи з’їсти холодною. Під час повторного розігрівання у ній не лише розпадається крохмаль та втрачаються всі корисні речовини, це ще й негативно впливає на смак. Розігріта картопля стає сухою та «ніякою».

Селера

Селеру використовують у приготуванні багатьох страв. Якщо ви готуєте суп чи бульйон, після завершення процесу краще дістаньте селеру, якщо не з’їли її одразу. Вона містить в собі нітрати, що перетворюються на нітрити після повторного нагрівання. Це може спричинити хвороби серця та інші проблеми зі здоров’ям, бо нітрити мають токсичний вплив на наш організм. До речі це ж саме стосується, моркви та свіжого шпинату.

Гриби

Страви з грибами ми цінуємо не лише за яскравий смак, але й за неймовірно привабливий аромат. Та якщо ви готуєте пасту з грибами, ризото або смажите їх для закуски чи сніданку, краще з’їсти страву одразу після приготування. За повторного розігрівання білок, що міститься у грибах, змінює свою структуру. Тоді гриби набувають зовсім іншого смаку, або й зовсім його втрачають.

Рис

Рис також є хорошим середовищем для розмноження бактерій. Тому краще з’їсти його одразу після приготування. Але якщо все ж є потреба повторно підігріти його, не давайте йому нагрітися перед цим до кімнатної температури, а поставте у мікрохвильовку одразу з холодильника.

Читайте також

Завантаження...