Заради такого, варто й одружитися! Весільний коровай за рецептом Євгена Клопотенка

  • Приготування
    2 години 55 хвилин
  • Порції
    6
  • Складність
    Складно

Складно сказати, яка їжа має більше символічне значення для українців, ніж коровай. Адже існував він, як і ковбаса кров’янка, іще в дохристиянські часи, маючи чимало обрядових функцій. Спершу його, як і багато язичницьких традицій, пробували заборонити, однак значимість цієї святкової паляниці тільки міцніше закріпила коровай у нашій культурі. І хоча офіційна назва цієї страви весільний коровай, адже саме на весілля його готують найчастіше, я раджу спробувати його на найближче свято у вашій родині. Врешті, колись його й справді готували на чимало різних свят.

Традиції приготування короваю

На весіллі коровай мав найбільше значення, а пара, котра його на святі не мала, навіть прізвище Безкоровайні могли отримати. Дотепер на чималій кількості весіль саме коровай стає маркером голови сім’ї: хто відкусить більше, той і керуватиме.

Колись до приготування короваю допускалися тільки поважні одружені жінки-коровайниці. Я таким статусом не наділений, але й від короваю відмовлятися не хочу. Вам теж на це раджу заплющити очі, адже прагнення готувати цю страву має бути сильнішою за умовності.

Через своє символічне значення коровай завжди готують із найліпших продуктів, бо всі хочуть, щоб у молодого подружжя все склалося якнайкраще. Тому вам також раджу не економити на сировині, щоб віддати належне традиціям і максимально потішити свої смакові рецептори.

Як приготувати весільний коровай

Інгредієнти

Весільний коровай: покроковий рецепт

Крок 1

Дістаньте масло з холодильника і покладіть у тепле місце, щоб воно розм’якло. Підігрійте 250 мл молока до 36 градусів. Відсипте у мірний стаканчик 100 г цукру, наберіть звідти 1 ст.л. і розчиніть у теплому молоці, потім додайте 25 г дріжджів. Залиште на 10 хвилин.

Крок 2

У 500 г просіяного борошна додайте решту цукру, ½ ч. л. солі, 125 г м'якого масла та дріжджову суміш. Ретельно вимішуйте тісто впродовж 15 хвилин, щоб воно стало рівномірним, пухким та глянцевим і не липло до рук.

Крок 3

Сформуйте з тіста кульку та перекладіть її в миску. Накрийте чистим рушником та залиште в теплому місті без протягів на 1 годину для підйому. За цей час воно має збільшитися в 2-3 рази.

Крок 4

Обімніть тісто та відокремте від нього 1/6 частину для прикрас. З основного тіста сформуйте круглу паляницю та перекладіть її на застелене пергаментом деко.

Крок 5

З відокремленим тістом потрібно попрацювати. Додайте трішки борошна та домісіть тісто, щоб воно було крутим і легше ліпилося. Сформуйте з нього прикраси та викладіть на паляницю. Я зробив прикраси мінімальними, додавши косичку навколо паляниці та зробивши надрізи зверху. Однак ви можете додати більше творчості, виліпивши традиційні квіточки, колоски та пташечки, щоб викласти їх зверху.

Крок 6

Увімкніть духовку розігріватися до 180 градусів. А коровай залиште підніматися ще на 30 хвилин.

Крок 7

Змастіть кулінарним пензликом поверхню короваю збитим жовтком. Випікайте у розігрітій духовці протягом 45 хвилин на режимі без конвекції до утворення золотавої скоринки. Якщо він почне занадто швидко рум’янитись, накрийте фольгою. Вийміть, дайте трохи остигнути. Подавати коровай, звісно, можна й гарячим, але традиційно його смакували холодним, часто на наступний день.

Готувати – це просто!
Цей рецепт був створений для книги «Святкові страви» видавництва «Книголав».

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...