Вживати продукти, які містять йод, потрібно щодня. Дефіцит цього важливого для організму мікроелементу може може спричинити захворювання щитоподібної залози, яка регулює обмінні процеси. Тож, на які продукти варто звернути увагу розказує доктор-дієтолог Олена Зінченко.
Щоб уникнути йододефіциту, раджу дотримуватися здорової, збалансованої дієти, яка містить йодовану сіль, молочні продукти, яйця, рибу, водорості та морепродукти. Для дітей старше 12 років та дорослих добова потреба в йоді становить 150 мкг. Заміна звичайної кухонної солі йодованою – найефективніший та найдешевший спосіб подолання йододефіциту. Достатньо вживати 1/4 ч. л. йодованої солі на добу.
Продукти, які містять йод
Морська риба та водорості. Вся морська риба, як то минтай, хек, тріска, окунь, камбала надзвичайно багата на йод. Наприклад, 100 г тріски містить 90 мкг йоду. Ще зверніть увагу на морські водорості, на кшталт норі, ламінарії, комбу, вакаме. У 2 ст. л. сушених водоростей міститься 116 мкг.
Морепродукти. Джерелом йоду є не тільки морська риба, а й морепродукти, як то кальмари, устриці, креветки, мідії, морські гребінці. Щоб наситити організм цим елементом, підходять не тільки свіжі, але і заморожені варіанти.
Овочі та фрукти. Такі звичні для нашого раціону продукти, як картопля, редиска, часник, буряк, томати, баклажани, спаржа, зелена цибуля, щавель, шпинат також містять невелику кількість йоду. Серед фруктів лідерами з кількості йоду є банани, апельсини, лимони, дині, ананаси, хурма.
Яйця. Одне зварене яйце містить 26 мкг йоду.
Молоко та молочні продукти. Сир та йогурт теж допоможуть зменшити прояви йододефіциту. Наприклад, 3/4 склянки грецького йогурта містить 87 мкг йоду [1].
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.