Як смачно приготувати овочі на грилі: поради від шеф-кухаря

овочі гриль

Хіба може бути щось простіше, ніж овочі на грилі? Здається, що приготувати цю страву може будь-хто, не маючи геть ніякого досвіду у кулінарії. Втім, шеф-кухар Дастін Грін запевняє, що цей кулінарний процес вимагає уваги до деталей. Якщо ви хочете навчитися готувати овочі на грилі ідеально, дізнайтесь, які поради дає директор академії гриля у місті Вебер.

Грильовані овочі значно відрізняються від тушкованих чи смажених на пательні. Вся штука у тому, що інтенсивне тепло гриля ніби вивільняє природні цукри будь-якого овочу, підкреслюючи його особливий смак. Це універсальна страва, яку можна подавати на стіл як самостійну закуску, додавати до мʼяса як гарнір або ж робити з такими овочами смачні тортильї, змішуючи з різними соусами. Овочі класно працюють разом з рибою, ви можете приготувати лосось на грилі та переконатися у цьому. До того ж рецепти для гриля настільки різноманітні, що ви точно знайдете щось до свого смаку.

Як підготувати гриль до роботи

Якщо ви хочете приготувати дійсно смачні овочі на грилі, перше, що ви маєте зробити, це розігріти гриль. Потрібно гріти його щонайменше 10 хвилин, щоб місце для смаження мало стабільну температуру, а їжа не прилипала до поверхні. Водночас не варто перегрівати гриль, інакше овочі можуть швидко згоріти ззовні, але лишитися сирими всередині. Оптимальна температура для гриля складає 180-200 °C.

Підготуйте все, що може знадобитися вам під час приготування смажених овочів, щоб не витрачати зайвий час на пошук потрібного інвентарю. Для смаження грильованих овочів кожна хвилина на вагу золота, тож найкраще завжди мати все потрібне під рукою. Дастін Грін обожнює використовувати для овочів гриль шампури для шашлику. Це зручний девайс, завдяки якому ви можете швидко та легко перевернути одразу декілька овочевих шматочків, щоб обсмажити їх з іншого боку.

овочі гриль

Ніколи не змащуйте олією гриль, на якому готуєте. Замість цього використовуйте олію виключно для самих овочів. Найкраще підходить олія з високою точкою димлення, наприклад оливкова чи олія авокадо. Також ви можете спробувати приготувати овочі гриль з арахісовою олією або олією виноградних кісточок.

Якщо ви можете створити температурні зони у вашому грилі, це дозволить вам готувати одночасно різні овочі. Наприклад, більш прохолодна зона непрямого нагріву підійде для приготування моркви та батату. А зона прямого нагрівання найкраще працює з овочами, що потребують швидкого приготування, як-от кабачки та гриби. Дастін Грін зазвичай використовує температуру 230-260 градусів для смаження овочів гриль. Ця температура дещо вища за стандартну, але ви також можете спробувати, як вона працює на практиці, приготувавши баклажани на грилі, до прикладу.

Як підготувати овочі до гриля

Щоб овочі на грилі вийшли соковитими, ароматними й з красивими смужками, важливо не лише правильно смажити, а й добре їх підготувати. Перед приготуванням вимийте овочі та обсушіть їх паперовими рушниками. Надлишок вологи завадить сформуватися рум’яній скоринці. Нарізайте товстими скибками (0,5-1 см), щоб овочі не розвалювалися й не падали крізь решітку.

  • Баклажани, кабачки — кільцями або пластами.
  • Перець — великими шматками, без насіння.
  • Помідори — тільки щільні, наприклад, сорт «Сливка».
  • Цибуля — шайбами.
  • Кукурудза — цілими качанами або половинками.

Спеції та маринади для овочів гриль

Оливкова олія, сіль та чорний перець — класичний набір для приготування грильованих овочів. Втім, шеф-кухар радить не боятися експериментувати. Овочі як той білий аркуш паперу, на якому ви можете намалювати будь-який малюнок. Тож використовуйте різні спеції та маринади з зеленню, щоб збагатити смак страви.

Якщо ви хочете замаринувати овочі, дайте їм принаймні годину, щоб вони якомога краще обʼєднались з маринадом. Враховуйте інгредієнти, які входять до маринаду, бо вони можуть вплинути на процес приготування. Уникайте соусів з високим вмістом цукру, бо через нього овочі можуть швидко згоріти. Маринади з великою кількістю трав також швидко горять на грилі, тому такий маринад можна мастити на овочі наприкінці приготування.

Ось кілька смачних маринадів для овочів гриль, які підкреслять їхній смак і додадуть аромату:

  • Класичний часниково-трав’яний маринад. Він включає рафіновану оливкову олію, лимонний сік, подрібнений часник, суміш прованських трав або орегано, чебрець, а також сіль та перець до смаку. Маринуйте овочі в такій суміші протягом 20-30 хвилин.
  • Цитрусово-гірчичний маринад. Тут маємо сік лимона або лайма, діжонську гірчицю, мед або кленовий сироп, олія з виноградних кісточок або авокадо, сіль та перець. Цей маринад ідеально пасує до броколі, перцю, кабачків. Час маринування — 15-20 хвилин.
  • Соєво-сезамовий маринад в азійському стилі. Для нього змішайте соєвий соус, рисовий оцет, кунжутну олію, тертий імбир, часник, мед або цукор. Добре пасує до грибів, баклажанів. Час маринування складає 15-30 хвилин.
  • Пікантний маринад з копченою паприкою. Це суміш олії, копченої паприки, лимонного соку або оцту, часнику, сушеного чебрецю або розмарину та солі з перцем. Такий маринад класно підходить до кукурудзи, моркви, буряка. Маринуйте в ньому овочі протягом 30 хвилин.
    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення