Як і в чому зберігати крупи в домашніх умовах

Ви вирішили приготувати смачний гарнір з круп, дістаєте їх, а всередині живуть непрохані гості – шкідники. Або через надмірну вологу вони запріли та мають неприємний запах. Як прикро, тепер крупа не придатна для вживання в їжу. Щоб такого не сталося, необхідно правильно її зберігати, аби ваші страви були смачними. Ще у нас є корисні поради, як зварити гречку, щоб вона вийшла розсипчастою.

Як зберігати крупи правильно

Як правило, оригінальне паковання круп у вигляді пакетів призначено для довгого зберігання і ніякі комахи, жучки та міль в нього не проберуться за умови, що воно якісно фасувалося на виробництві, правильно зберігалося та не надірвалося в процесі транспортування. Тому перевіряйте цілістність паковання та купуйте у перевірених виробників. За таких умов в ньому сміливо можна зберігати крупи. А ось паперове не настільки надійне, бо не герметичне.

Якщо ви частину крупи з пакета використали чи придбали в паперовому пакованні, рекомендуємо вибрати ємності для подальшого довготривалого зберігання.

Скляні баночки

Вони зручні у використанні, бувають різного об’єму та форми. Вибирайте їх для кожної крупи, виходячи з частоти використання. Якщо, наприклад, рис їсте часто, потрібна велика банка, і навпаки, якщо манку готуєте зрідка, вибирайте невеличкі. Основна умова – кришка має герметично закриватися, щоб шкідникам не було доступу до крупи. Зазвичай, баночки прозорі, тому підписувати, який саме вид крупи зберігається, не обов’язково. Раптом у вас є кілька видів рису чи гречки, тоді зробіть підпис, щоб не переплутати. А ось термін придатності вкажіть, бо це принциповий момент. Деякі крупи, наприклад, пшоно, якщо воно довго лежить, старіє та починає гірчити. Та й у кожної крупи є свій термін зберігання. Напишіть на баночці кінцевий термін придатності спеціальним маркером, який пише по склу, або наклейте папір скотчем.

Пластмасові контейнери

Зазвичай, пластмасові контейнери мають нижчу ціну, ніж скляні баночки та зручні тим, що якщо впадуть, то не розлетяться на дрібні шматочки, можуть лише тріснути й крупа залишиться всередині та з неї не потрібно буде вибирати дрібні друзки. Купуйте такі, що маркуються як контейнери для харчових продуктів та з герметичною кришкою. На них варто так само написати термін придатності круп.

Металеві ємності

По своїм характеристикам вони такі самі, як і скляні. Тому можуть бути чудовою альтернативою. Єдиний мінус – їх непрозорість, тому кожну ємність обов’язково підпишіть чи наклейте стікер скотчем.

Герметичні пакети

Якщо ви поки не придбали ні скляні баночки, ні пластмасові контейнери, використовуйте герметичні пакети для харчових цілей. Якщо відкриєте крупу, використаєте частину, а інше залишите в пакованні, є велика ймовірність, що в нього проберуться шкідники. Пересипте залишки в герметичні пакети та використовуйте їх окремо для кожного виду крупи. Тобто не варто спочатку зберігати гречку, а потім рис в одному і тому ж пакеті.

Терміни зберігання круп

Як зберігати крупи правильно

Треба запам’ятати три важливі умови: приміщення має бути сухим, темним та добре провітрюватися, як для круп у пакованні, так і для тих, що розфасовані у баночки. Більшість круп містить від 1-1,5% жирів, гречка та пшоно – до 3%, а вівсянка – більше 6%. За тривалого зберігання відбувається процес окислення, який впливає на смак крупи – вона починає гіркнути. Чим більше жиру, тим цей процес яскравіше виражений.

Саме тому варто дотримуватися правильних умов зберігання крупи. Сприятлива температура – від + 5 до +15 градусів та вологість 60-70%.

За таких умов, рекомендовано зберігати:

  • пшенична, кукурудзяна, вівсяна крупа та манка – від 4 до 10 місяців;
  • гречана крупа – 20 місяців;
  • рис – 16-18 місяців;
  • вівсяні пластівці – приблизно 6 місяців.

Місце для зберігання круп

В кухні оберіть поличку для круп подалі від плити, також зберігайте на балконі чи в коморі. Якщо у вас в холодильнику достатньо місця, тримайте крупи в комірці для фруктів чи на дверцятах. В цьому випадку їх можете не пересипати з оригінального паковання.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...