Ви будете здивовані! Стало відомо, яка тара для напоїв вважається найбільш безпечною

скляні пляшки

Коли йдеться про тару для напоїв, ми або обираємо практичність, або турбуємось про екологію. У першому випадку очевидно, що зручніше купляти воду у пластику, бо він, банально, легший. Але якщо ви сортуєте сміття і хочете використовувати екологічні матеріали, краще скло. Бо скло можна перероблювати необмежену кількість разів. Дедалі більше досліджень підтверджують, що мікропластик  у продуктах шкодить організму. Його знаходять у ґрунті, їжі й навіть у нашому мозку. Наука ще вивчає, як саме він впливає на здоров’я людини, але вже є докази, що мікропластик може негативно впливати на кишківник, печінку, а можливо, навіть на нашу ДНК. Власне, це могла б бути ще одна причина, чому варто обирати саме скляну тару. Але, як-то кажуть, і тут є нюанс.

Наприкінці червня французьке агентство з безпеки харчових продуктів оприлюднило цікаві дані. Виявилося, що напої у скляних пляшках містять більше мікропластику, ніж ті, що продаються в пластиковій тарі. Головний автор дослідження Ґійом Дюфло розповів, що вони хотіли перевірити, скільки мікропластику міститься в різних напоях у Франції, та як на це впливає вид упаковки. Вчені вивчали воду, чай, лимонад, газовані напої, пиво й вино, розлиті у пластикові, скляні, картонні упаковки, жерстяні банки та іншу тару. Усі види тари містили мікропластик, але дослідження показало несподіваний результат: у скляних пляшках його було найбільше.

Як виявилося, частки пластику потрапляють у напої зі зовнішнього шару фарби на ковпачках. Дослідники пояснили, що мікропластик може обсипатися всередину під час відкривання пляшки. Попереднє очищення ковпачків перед закупорюванням зменшує кількість мікропластику в напоях, але повністю його прибрати не вдається. «Ми думали, що буде навпаки», — поділилася Ізелін Шаїб, аспірантка, яка брала участь у дослідженні, — «Але виявили, що частки, які знайшли у склі, за формою, кольором і складом повністю збігаються з фарбою на зовнішньому боці ковпачків».

І різниця справді суттєва. У скляних пляшках із газованими напоями, холодним чаєм, пивом чи лимонадом виявили приблизно 100 частинок мікропластику на літр. За даними Phys.org, це у 50 разів більше, ніж у пластиковій тарі чи банках. Ще у 2024 році дослідження показало: що частіше ви відкриваєте й закриваєте пляшку з газованим напоєм, то більше мікропластику потрапляє у напій через ковпачок. Зокрема, після двадцятого відкриття у популярному напої Coca-Cola накопичувалося вже 46 частинок мікропластику.

Попри все, в останньому французькому дослідженні були й позитивні моменти. З’ясувалося, що в воді та вині, навіть у скляних пляшках, мікропластику значно менше. Але чому саме, поки незрозуміло.

Якщо ви хочете використовувати менше пластику, почніть з базових речей. Наприклад, нещодавно ми розповідали про пластикові дощечки та чому від них варто відмовитися в побуті.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення