Вітамінізуємося! Що треба знати про користь кавуна та смачні поєднання із ним

Кавуни протягом всього року представлені на полицях великих супермаркетів. Але без сумніву, найсмачніші та найкорисніші вони влітку. Соковитий та солодкий кавун чудовий сам по собі, але у поєднанні з іншими інгредієнтами здатен розкритися зовсім по-іншому. До того ж плід кавуна містить 92% води, а вживання його насичує організм вологою та корисними вітамінами, мінералами та антиоксидантами.

Чим корисний кавун

користь кавуна

Своїм позитивним червоним кольором кавун завдячує антиоксиданту лікопіну, який знижує ризик розвитку раку та діабету. Якщо для вас це важливий момент, обирайте кавун насиченого червоного кольору та з мінімальною кількістю кісточок. І чим стигліший, тим краще.

Кавун нормалізує роботу серцево-судинної системи, адже у його складі є магній, калій, вітаміни А, В6, С та амінокислота цитрулін, яка здатна знизити артеріальний тиск.

Вітамін С зміцнює імунну систему та допомагає організму засвоювати залізо, тоді як вітамін А має вирішальне значення для здоров’я шкіри та очей. Якщо з’їсти кавун, посипаний сіллю, отримаєте не тільки нові гастрономічні враження, а ще й поповните запас втрачених електролітів після тренування.

Коментар дієтологині Світлани Фус Коментар дієтологині Світлани Фус

Кавун – дійсно корисна ягіда. У невеликій кількості її можна поєднувати з іншими продуктами без шкоди для здоров’я, наприклад, у салаті з м’ясом чи сиром. Але важливо слідкувати за кількістю вжитого. Кавун багатий фруктозою, яка переробляється у кишечнику утворенням газів. Тому, якщо його переїсти, це призведе до неприємних відчуттів у шлунково-кишковому тракті. Не можу сказати точну норму кавуна в день, бо треба оцінювати харчування з точки зору всього раціону. Але моя загальна рекомендація – не більше 300 г фруктів у день. І тільки вам вирішувати, яка доля з цього припаде саме на кавун. Дуже обережними із кількістю спожитого треба бути людям, які мають інсулінорезистентність, цукровий діабет та надлишкову вагу.

І треба розвіяти міф щодо нітратів у кавунах. Наш організм утворює нітрати і вони потрібні для його нормального функціонування. Більшу загрозу становлять нітрати, які перетворюються в організмі на нітрити. Але іноді вміст нітратів у плодах буває достатньо високий, і якщо з’їсти дійсно велику кількість кавуна, можна отруїтися. Тому ми знову повернулися до важливості знати міру.

svetlana-fus.com.ua

З чим смачно поєднувати кавун та як його готувати

користь кавуна

Разом із іншими продуктами солодкий смак кавуна розкривається по-новому. І ми розкажемо про такі вдалі кулінарні поєднання.

Готуємо смузі. Кавун добре поєднується з ягодами, фруктами та цитрусовими. Знаючи це, можна створити різні варіанти смузі. Ми пропонуємо поєднати із бананом та малиною, а для густоти додати вівсяні пластівці. Всі інгредієнти треба перебити блендером та можна насолоджуватися!
Смажимо кавун на грилі. Розігрійте пательню гриль, або ж можете використати звичайну, та викладіть шматочки кавуна.

Смажте до появи карамелізованої скоринки. Ми на цей процес витратили по 3 хвилини з обох боків. Потім перекладіть на тарілку та закрийте харчовою плівкою, щоб він дійшов готовності та став м’яким. За бажанням посмажте кавун на мангалі, тоді отримаєте насичений смак та аромат димку. Подавати можна як десерт – із кульками морозива та горіхами. Або робити закуску – кавун із сиром фета та перцем чилі, якій ще пасуватиме сир із блакитною пліснявою та бринза.

користь кавуна

Робимо різноманітні салати. Свіжий кавун чи приготований на грилі добре поєднується з огірком, томатами та солодким перцем. А його солодкість збалансовується у поєднанні з м’ясом – хамоном чи прошуто. Усе, що залишається – додати оливкову олію, як заправку та трішки бальзамічного оцту.

Готуємо сорбет. Цей освіжальний десерт дуже актуальний влітку, коли стоїть спекотна погода. Тому поріжте кавун шматочками, перекладіть у контейнер та поставте в морозильну камеру мінімум на 5 годин. Потім дістаньте, перекладіть в чашу блендера, додайте кілька листочків м’яти та вершки. Перебийте до однорідної консистенції. У вас вийде смачний сорбет за лічені хвилини.

Готувати – це просто!

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Читайте також

Завантаження...