Вісім причин, чому вам весь час хочеться їсти

Вісім причин постійного відчуття голоду

Чи бувало з вами таке, що ви лише щойно поїли, і знову хочеться їсти? Постійні перекушування смаколиками та солодощами, а також часті переїдання не в найкращий спосіб впливають на наш організм. При чому причиною постійного відчуття голоду можуть бути різні фактори, від недосипання до серйозних проблем зі здоров’ям. Ознайомтеся з найпоширенішими причинами, чому вам постійно хочеться їсти.

У вашому раціоні не вистачає білка

Прдукти, багаті на білок

Їжа з високим вмістом білка може збільшити вироблення гормонів, що сигналізують про ситість, і навпаки — знизити рівень гормону голоду. Природно, якщо у вашому раціоні мало білкових продуктів, ви можете частіше відчувати голод. Спробуйте додати в меню більше яєць, нежирного м’яса, молочних продуктів, а також горіхів та насіння.

Ви споживаєте замало клітковини

Продукти, багаті на клітковину

Клітковина не лише корисна для травної системи, кишківника та імунітету, але й здатна довше підтримувати у нас відчуття ситості після їжі. А все тому, що страви з високим вмістом клітковини перетравлюються довше. Якщо у вашому раціоні недостатньо цього елемента, ви часто можете відчувати напади голоду. Спробуйте додати у щоденне меню більше овочів, фруктів, бобових, а також цілозернових продуктів аби позбутися бажання постійно перекушувати.

Зневоднення

Жінка п'є воду

Це може здатися контрінтуїтивним, але інколи ми схильні плутати спрагу та голод. Так зневоднення організму може провокувати відчуття, що лише імітує голод, змушую вас їсти тоді, коли насправді ви потребуєте лише звичайної води. Щоб розв’язати цю проблему, переконайтеся, що п’єте достатню кількість чистої води протягом дня. Крім цього склянка води перед їжею допоможе вам запобігти переїданню.

Ви пропускаєте приймання їжі

Людина снідає

Часто через напружений графік ми можемо пропускати сніданок, або утримуємося від їжі, щоб залишатися стрункими. Втім коли ви пропускаєте приймання їжі, рівень цукру в крові падає, що провокує сильне відчуття голоду. Це своєю чергою може призвести до переїдання пізніше протягом дня. Натомість регулярне та збалансоване харчування, допоможе вам підтримувати стабільний рівень цукру та уникнути гострих нападів голоду.

Нестача сну

Жінка страждає на безсоння

Наше відчуття голоду регулюється за допомогою гормонів греліну та лептину. Грелін — стимулює відчуття голоду, а лептин сигналізує про ситість. Цікаво, що саме сон відіграє ключову роль у регулюванні цих двох гормонів, а недосипання може порушити їхній баланс. Так коли ви не висипаєтеся, рівень греліну підвищується, а рівень лептину навпаки знижується, через що ви почуваєтеся більш голодним, ніж зазвичай. Здоровий міцний сон протягом 7-9 годин позбавить вас цієї проблеми. Спробуйте також ці три продукти, які варто їсти ввечері, щоб покращити сон.

Хронічний стрес

Жінка переживає стрес

Стрес — нормальна реакція нашого тіла на збудники, і в помірних кількостях він навіть може бути корисним. Але хронічний стрес виснажує ваш організм, а також може значно вплинути на апетит та режим сну і харчування. Під час стресу наш організм виділяє кортизол, гормон, який може посилювати бажанням з’їсти щось висококалорійне та солодке. Крім цього переїдання некорисної їжі може стати способом подолати емоційний дискомфорт. Якщо ви часто стикаєтеся зі стресовими ситуаціями спробуйте знайти для себе здоровіші способи справлятися, наприклад спорт, медитація, творчість або спілкування з близькими.

Брак корисних жирів

Продукти, багаті на корисні жири

Жири часто асоціюються у нас з чимось шкідливим для фігури. Але насправді здорові жири не лише необхідні нашому організму, але й можуть забезпечувати відчуття ситості протягом довшого періоду часу. Знайти такі корисні жири можна в авокадо, горіхах, насінні, оливковій олії чи жирній рибі — ці продукти можуть допомогти вам зменшити відчуття голоду.

Гормональний дисбаланс

Гормональний дисбаланс

Гормональний дисбаланс внаслідок таких хвороб як гіпотиреоз, діабет і синдром полікістозу яєчників може значно вплинути на ваш апетит і відчуття голоду. Резистентність до інсуліну, поширена при діабеті та синдромі полікістозу яєчників, може викликати часте відчуття голоду, оскільки так ваше тіло намагається контролювати рівень цукру в крові. Якщо ви підозрюєте, що саме гормональний дисбаланс може бути причиною частого бажання їсти, зверніться до лікаря.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення