Ми усі прагнемо жити довше, здоровіше і тому постійно читаємо статті на цю тему. Існує маса порад, різноманітних дієт і підходів до харчування. Для того, аби не загубитися в інформаційному вирі, варто звертати увагу лише на перевірену інформацію, на підтримку якої існують притомні наукові дослідження.
Нове дослідження
Так, наприклад, дослідження, опубліковане у липні 2023 року в Європейському науковому журналі “European Heart Journal” свідчить, що вживання достатньої кількості продуктів з 6 категорій, пов’язане з меншим ризиком серцево-судинних захворювань. Що це за 6 категорій продуктів? Це — фрукти, овочі, бобові, горіхи, риба та молочні продукти. Цікаво, що відома середземноморська дієта та дієта DASH (дієта при гіпертонії) побудовані на основі вживання саме такої корисної їжі.
Як це працює?
Вчені оцінили раціон 245 000 людей з усього світу, щоб дізнатися, як багато і часто люди їли продукти з 6 категорій. Дослідження тривало цілих 9 років! Зрештою вчені дійшли висновку, що ті, хто регулярно та у великій кількості вживали фрукти, овочі, бобові, горіхи, рибу і молочні продуктів мали менше випадків серцево-судинних захворювань, інфарктів та інсультів, порівняно з людьми, які мало і рідко вживали вищеназвані продукти.
Як же їсти, щоб бути здоровим?
Наводимо середню добову норму споживання, яку радять дослідники:
- Дві-три порції фруктів і овочів (порція дорівнює одному яблуку або банану, 1 склянці листових овочів або 1/2 чашки інших овочів);
- одна порція горіхів (28 г на порцію);
- дві порції молочних продуктів (1 порція це 1 склянка молока або йогурту);
- три-чотири порції бобових (порція дорівнює 1/2 склянки квасолі або сочевиці);
- дві-три порції риби (85 г на порцію).
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.