У вигляді мікрогріну корисніша: вчені знайшли нову користь броколі

Користь мікрогріну броколі

В якийсь момент паростки, чи то мікрогрін, стали особливо популярними: вони здатні прикрасити будь-яку страву, а згідно з нутриціологічними фактами ще й користі чимало пропонують. Що ж, вчені виявили, що користі в них може бути навіть більше, ніж у дозрілих овочів. Так зокрема сталося з броколі. Звісно, страви з броколі все ще варто їсти, бо вона дуже корисна й дозріла. Однак в певних аспектах мікрогрін перевершує дорослий плід.

У новому дослідження було виявлено, що мікрогрін броколі містить у сім разів більше полісульфідів, ніж зрілі плоди. Японська група науковців під керівництвом доцента Шінго Касамацу та професора Хідеші Іхара досліджувала кількість полісульфідів у паростках броколі під час їх проростання та росту. Команда виявила, що загальний вміст полісульфідів у мікрогріні броколі значно збільшувався під час проростання та росту, з приблизно 20-кратним збільшенням на п’ятий день проростання. У зрілій броколі ця кількість зменшувалася.

Що нам до тих полісульфідів? Що ж, повірте, вони нам дуже потрібні. Полісульфіди – це органічні сполуки, які складаються з атомів сірки. Вони містяться переважно в овочах, особливо в хрестоцвітих, таких як часник, цибуля, броколі та брюссельська капуста. Полісульфіди мають низку корисних властивостей:

  • можуть діяти як антиоксиданти, допомагаючи нейтралізувати шкідливі вільні радикали в організмі. Це може допомогти зменшити окислювальний стрес, який впливає на старіння та різні хронічні захворювання;
  • можуть допомогти розслабити і розширити кровоносні судини, потенційно покращуючи кровотік і знижуючи артеріальний тиск. Це може сприяти покращенню здоров’я серцево-судинної системи;
  • можуть мати протиракові властивості, пригнічуючи ріст певних ракових клітин і індукуючи апоптоз (запрограмовану клітинну смерть) у пухлинних клітинах;
  • можуть підтримувати печінку в процесі детоксикації шкідливих хімічних речовин з організму. Вони можуть сприяти перетворенню певних токсинів у водорозчинні форми, які можна легко вивести;
  • можуть зменшити запалення в організмі, що корисно для лікування або запобігання різноманітним запальним станам;
  • можуть мати антимікробну дію проти певних патогенів, потенційно підтримуючи імунну систему;
  • можуть захистити від отруєння важкими металами, допомагаючи зменшити вміст свинцю та інших важких металів в організмі.

Варто зазначити, що хоча ці потенційні переваги є багатообіцяльними, необхідні більш комплексні дослідження в багатьох областях, щоб повністю зрозуміти роль і вплив полісульфідів на здоров’я людини. А проте, вони точно корисні і на них точно варто зважати.

«Відкриття значного збільшення вмісту полісульфідів під час процесу проростання насіння броколі було абсолютно випадковим і дуже несподіваним, – розповідає доктор Касамацу. – Це відкриття свідчить про те, що полісульфіди можуть відігравати важливу роль у процесі проростання та росту рослин. Подальше дослідження фармакологічної функції цих полісульфідів може призвести до розробки нових профілактичних і терапевтичних підходів і ліків для лікування нейродегенеративних захворювань, інсульту, раку, запалення та інших захворювань, пов’язаних з окисним стресом».

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення