Теорія кольору борщу. Чому страва не червона і як повернути їй бажаний відтінок

Вкотре повертаємося до моєї прямої зони відповідальності – борщу. Буває ото вариш його вариш, а від заявленого в назві червоного кольору й сліду не лишається. Щось ближче до жовтогарячого, в кращому випадку. Перейматися не варто, ви все ще маєте перед собою український борщ і він радше смачний. При цьому виправити ситуацію з кольором насправді нескладно на жодному з етапів: ви можете “пофарбувати” вже практично зварений борщ або ж забезпечити страву бажаним відтінком на етапі підбору інгредієнтів.

Взагалі потрібно розуміти, що рецепти борщу не мають сталої кількості, як мінімум є по одному на кожного, хто готує, а навіть за перевіреним однаковим страва може щоразу виходити трохи іншою. Одного разу ви маєте яскраво-червоний борщ, іншого – насичено-бордовий, а потім стається оте «щось» і він виходить жовтогарячим.

Чому борщ не червоний

Головна причина втрати кольору – переварений буряк. При тепловій обробці він втрачає свій колір, стає блідо-коричневим. У такому стані він віддає той колір, який має, а тому борщ і стає тьмяним і світлим.

Однак буряк, у будь-якому разі, не основний фарбник у борщі. Навіть якщо він зварений в міру, він все ще термооброблений, а значить менш яскравий. Справа в тім, що історично українці додавали в борщ буряковий квас, котрий і надавав йому потрібного кольору. Буряковий квас – це, до речі, взагалі крута тема для різних страв. Тому в будь-якому разі приготуйте його для себе про запас і додавайте в борщ, інші страви чи й узагалі пийте заміть тієї ж комбучі.

Буряковий квас фарбує борщ

Як зробити борщ червоним

Позаяк буряковий квас втратив свою популярність, для фарбування борщу вже давно використовуються доступніші томати чи томатна паста. Це справді зручно, їх не треба готувати заздалегідь та й смак вони мають нейтральніший. Хоча не певен, що це перевага. Але навіть із томатами борщ може все ще бути неяскравим. Тому ось іще два варіанти створення того бажаного насиченого відтінку.

1. Кладіть засмажку в борщ у самому кінці варіння. Так буряк не перевариться і не буде освітлювати всю страву. Також його можна попередньо запекти, щоб він точно приготувався й не потребував тривалого варіння.

2. Коли борщ буде готовий, влийте свіжовичавлений буряковий фреш. Кількість регулюйте за об’ємом своєї каструлі, смаком і бажанням насиченості кольору. Доведіть борщ до кипіння і потім знімайте з вогню. У такому випадку борщ буде навіть не червоним, а гарно-бордовим, додавши сметану в який, ви отримаєте рожевий колір.

Тепер, знаючи всі тонкощі теорії кольору борщу, готуйте його, експериментуйте та насолоджуйтеся автентичними смаками та різноманітними відтінками.

Завантаження...