
Стародавній рецепт. Олександрійська паска від Євгена Клопотенка

Коли мені вдається віднайти черговий стародавній рецепт, одразу хочеться відтворити його та адаптувати під сучасну українську кухню. Олександрійська паска — саме той випадок. Як на мене, ця великодня випічка має довершену текстуру та смак. Вона в міру солодка, але водночас дуже ніжна. До того ж має класний вигляд та зовсім не схожа на класичні паски, до яких всі звикли. Те, що треба, для експериментів!
Як зробити пухке дріжджове тісто
Яким би вдалим не був рецепт великодньої паски, без свіжих та якісних дріжджів зробити ідеальне тісто навряд вийде. Вкотре переконався, що з цією задачею на всі сто справляється продукція від ТМ «Львівські дріжджі». Випічка виходить пухкою та повітряною, а сама паска добре розбирається на волокна й тане у роті.
Для приготування Олександрійської паски вам знадобляться пресовані дріжджі, що потребують активації. Нагадую, що для правильної роботи дріжджів вкрай важливо враховувати температуру рідких інгредієнтів — вона має складати 36-38 градусів. Всі інші інгредієнти мають бути кімнатної температури. Також у приміщенні, де готується випічка, має бути тепло, інакше опара не підійде, а тісто не виросте.
Сучасна адаптація старовинного рецепта
Олександрійська паска має давню історію та доволі цікавий спосіб приготування. Колись опара для паски вистоювалась протягом цілої ночі. Завдяки цьому тісто виходило ще більш мʼяким та пухким. Ми адаптували цей рецепт та визначили оптимальну кількість часу для вистоювання опари — рівно 3 години. Далі відбувається основний заміс тіста, ще один етап вистоювання, формування пасок та вистоювання у формах. Тож для приготування Олександрійської паски вам знадобиться чимало часу. Втім, гарантую, що кожна витрачена хвилина вартує такого результату.
Раптом у вас немає стільки часу, але є бажання спекти щось на Великдень, тримайте рецепт паски з ресторану Євгена Клопотенка, приготування якої займає менше, ніж 3 години. Створюйте випечену любов та даруйте її своїм близьким та рідним! А найголовніше, памʼятайте, що випікання паски — це своєрідний спосіб плекати нашу культуру та історію, виявляти до неї повагу, щоб зберегти та нести її далі через покоління.
Як приготувати олександрійську паску
Інгредієнти
Олександрійська паска: покроковий рецепт







ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.
Передплати прямо заразСтародавній рецепт. Олександрійська паска від Євгена Клопотенка
Інгредієнти
Follow The Directions
Олександрійська паска: покроковий рецепт

У глибокій мисці змішайте 300 мл гарячого (45-50 градусів) пряженого молока та 300 г цукру до розчинення. За цей час молоко трохи охолоне.

Окремо змішайте до однорідності 3 яйця та 1 жовток. Додайте до молока разом зі 150 г розтопленого масла та 1 пакованням пресованих дріжджів «Львівські дріжджі» (42 г). Попередньо переконайтесь, що температура змішаних рідких інгредієнтів не перевищує 36-38 градусів. Залиште опару підходити у теплому місці на 3 години.

У готову опару додайте ½ ч. л. куркуми, 10 г ванільного цукру, цедру 1 апельсина, 3-5 шт. меленого насіння кардамону, дрібку солі. Перемішайте.

Додайте 860-900 г борошна та замісіть тісто.

Викладіть його на стіл та додайте 200 г родзинок. На цьому етапі важливо добре вимішати тісто протягом 10-15 хвилин, поки воно не перестане липнути до рук. Можна додати трохи більше борошна.

Готове тісто перекладіть у миску, накрите рушником і дайте ще 30 хвилин відпочити. Далі розділіть тісто на більшу та меншу частину (у нас вийшло дві паски по 450 та 740 г). Викладіть їх у паперові форми відповідного розміру — паски мають займати приблизно ⅓ від розміру форми. Дайте паскам відпочити у формах ще 40-50 хвилин.

Випікайте паски протягом 40 хвилин при 180 градусах у заздалегідь розігрітій духовці на режимі верх-низ без обдуву. Готові паски змастіть медом та присипте гарбузовим та соняшниковим насінням.
Нові рецепти

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.
Передплати прямо заразНовини
Покупки місяця
Сімпл кукінг
модулів, щоб почати готувати в задоволення

