Солодкі води та депресія. Науковці з’ясували, як оброблена їжа впливає на ментальне здоров’я

Депресія і харчування

Чимало людей думає, що солодкі напої, фастфуд і дуже оброблена їжа можуть підняти настрій і покращити депресивні стани. Але американські дослідники цю думку розвінчали: ультраоброблена їжа пов’язана з підвищеним ризиком депресії.

Попри досить велику кількість даних, які пов’язують ультраоброблену їжу з фізичним погіршенням здоров’я, зокрема розвитком інсульту, інфаркту та підвищенням кров’яного тиску, це перше велике дослідження, яке свідчить про те, що ця їжа має вплив і на ментальне здоров’я. Використовуючи дані одного з найбільших досліджень довгострокового здоров’я жінок у США, дослідники проаналізували дієти та психічне здоров’я понад 30 000 жінок середнього віку в період з 2003 по 2017 рік.

Автори оцінили загальний рівень споживання ультраобробленої їжі, а також тип цієї їжі. Аналізували зокрема зернові продукти, солодкі снеки, фастфуд, підсолоджені напої, дуже оброблені молочні продукти тощо. Потім вони порівняли, у скількох жінок згодом розвинулася депресія на фоні споживання ультраобробленої їжі, враховуючи також інші фактори розвитку депресії, зокрема здоров’я, спосіб життя та соціально-економічні фактори. Дослідження виявило, що ті, хто споживав 9 або більше порцій ультраобробленої їжі на день, мали на 49% більший ризик депресії порівняно з тими, хто вживав менш як 4 порції на день. Крім того, ті, хто зменшив споживання ультраобробленої їжі принаймні на три порції на день, мали менший ризик депресії, ніж ті, хто споживав 4-5 порцій стабільно.

«Ці результати свідчать про те, що споживання більшої кількості ультраоброблених продуктів, зокрема штучних підсолоджувачів і штучно підсолоджених напоїв, пов’язане з підвищеним ризиком депресії. Експериментальні дослідження показали, що штучні підсолоджувачі можуть ініціювати передачу певних сигнальних молекул у мозку, котрі регулюють настрій», – підсумували автори.

Звісно, є також кореляція між тим, що люди, котрі схильні до депресії, споживають більше оброблених продуктів і солодких напоїв, щоб покращити собі настрій. І хоча деякі вчені пов’язують результати цього дослідження саме з цим, переважна більшість науковців бачить прямий зв’язок між подібною їжею та настроєм.

Тож краще бути обережнішим із такою їжею, використовувати менше штучних підсолоджувачів, а настрій підіймати класною домашньою їжею.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення