Світ повен незвичних приправ та прянощів, так раніше ми вже розповідали про арабський затар та японський васабі. Сьогодні ж розберемося з тим, що таке чорний часник, навіщо він взагалі потрібен та як легко зробити такий вдома самотужки.
Що таке чорний часник
Це не окремий сорт, а наслідок певного способу обробки. Чорний часник — це свіжий білий часник, який витримують у теплому (60-87 градусів Цельсія), вологому середовищі терміном близько 30-40 днів. В результаті зубчики часнику змінюють колір на насичено чорний, стають м’якими та злегка липкими на дотик. Але головні зміни відбуваються не в зовнішньому вигляді, а в смаку та ароматі. Річ в тім, що під час довготривалого нагрівання відбувається так звана реакція Майяра: амінокислоти взаємодіють з цукрами, утворюючи забарвлені та ароматичні сполуки. Як наслідок часник позбавляється характерного запаху, натомість набуває насиченого смаку солодкої патоки, з легким посмаком карамелі. Зубчики чорного часнику легко розтираються в пюре або пасту, тож їх зручно використовувати в різноманітних супах, рагу, намазках.
Як зробити чорний часник
Чорний часник можна придбати вже готовим, а можна спробувати зробити його вдома. Для цього вам необхідно буде створити та підтримувати контрольоване тепле середовище. Щоб обійтися без купівлі додаткового обладнання, ви можете скористатися звичайною мультиваркою.
- Підготуйте часник, очистьте його від бруду сухою щіткою. При цьому не потрібно знімати верхній шар лушпиння.
- Загорніть кожну голівку часнику спершу в один шари харчової плівки, а потім у два-три шари фольги — це допоможе зберегти вологу всередині та запобігти поширенню запахів.
- Викладіть часник на дно мультиварки в один шар, залишаючи кілька сантиметрів простору між головками. Закрийте кришку та виставте температуру 60 градусів. Тепер залишилося набратися терпіння і чекати. За 30-40 днів зубчики часнику почорніють та розм’якнуть. Час від часу перевіряйте часник в мультиварці, щоб контролювати як протікає процес.
Чим корисний чорний часник
- Більше антиоксидантів. Хоча чорний часник, порівняно зі свіжим, і має менше аліцину, зате він містить вищу концентрацією багатьох поживних речовин та антиоксидантів.
- Серце. Чорний часник, так само як і свіжий відомий своєю здатністю покращувати здоров’я серця. Він здатен знижувати рівень холестерину та тригліцеридів, що, своєю чергою, знижує ризик серцевих захворювань.
- Мозок. Завдяки високому вмісту антиоксидантів, чорний часник сприяє зниженню рівня запалення в організмі та запобігти таким когнітивним захворюванням, як хвороба Альцгеймера та Паркінсона.
- Печінка. Чорний часник може допомогти захистити печінку від пошкоджень, які є наслідком постійного впливу хімічних речовин, ліків, алкоголю та мікробів.