У світі існує така кількість різних підходів до харчування, що в них годі й розібратися! До того в суспільстві з’являється розуміння, що сліпе наслідування модних дієт далеко не завжди є безпечним та ефективними в довгостроковій перспективі. Втім на відмінну від багатьох дієт правило “30-30-30”, рекомендоване американським лікарем Едмундом Хакімі передбачає збалансоване харчування, в якому в однаковій кількості присутні білки, вуглеводи та корисні жири. Доктор Хакімі поділився перевагами цього підходу. Нагадуємо, що раніше ми вже писали про те, як швидко схуднути, не сідаючи на жорсткі дієти.
Що таке метод “30-30-30”
Доктор Хакімі описує метод “30-30-30” як правило харчування, згідно з яким ваш раціон має містити 30% білків, 30% жирів і 30% вуглеводів. Решта 10%, як правило, залишаються для інших поживних речовин.
Чи може метод “30-30-30” допомогти вам схуднути
Збалансоване споживання основних макроелементів, а саме білка, вуглеводів та корисних жирів дійсно може допомогти вам схуднути.
“Забезпечуючи збалансоване споживання трьох основних макроелементів, цей метод допомагає підтримувати стабільний рівень енергії протягом дня. Такий енергетичний баланс може запобігти стрибкам та падінню рівня цукру в крові, які часто призводять до почуття голоду та, як наслідок, переїдання. Відомо, що підвищене споживання білка сприяє почуттю ситості протягом тривалого часу. Крім того, білок має ефект термогенезу, тобто ваше тіло витрачаєте більше енергії на метаболізм білка, ніж на розщеплення вуглеводів і жирів.”, — пояснює доктор Хакімі.
А щодо споживання жирів і вуглеводів, то Хакімі переконаний, що «жири є вирішальним макроелементом для різних функцій організму, і, якщо споживати їх у правильних пропорціях, вони можуть допомогти вам підтримувати здоровий метаболізм. Крім цього доктор розповів, що виділяючи 30% свого споживання на вуглеводи, ви гарантуєте, що матимете достатньо енергії для щоденних справ та фізичних вправ…”
Чи всім підійде метод “30-30-30”
Перш ніж ви почнете будь-яку дієте, доктор Хакімі радить проконсультуватися з лікарем або дієтологом, аби переконатися, що обраний спосіб харчування дійсно задовольнятиме ваші потреби.
Крім цього професійним спортсменам та людям, що активно займаються фізичними вправами може знадобитися індивідуально збільшити споживання вуглеводів, щоб мати достатньо енергії для усіх активностей. А людям, які страждають на хвороби нирок, навпаки, варто зменшити споживання білка, адже він створює для них додаткове небажане навантаження. Вегетаріанцям та веганам доведеться докласти зусиль для пошуку альтернативних джерел білка рослинного походження.
На останок Хакімі зазначив: “найуспішнішими стратегіями схуднення є ті, які сприяють збалансованому харчуванню, регулярній фізичній активності та змінам способу життя на більш здорові, а також регулярна підтримка цих корисних звичок».
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.