Чи є принципова різниця, яку саме цибулю додати в бульйон, салат, зробити маринад для риби чи м’яса та додати в бургер? Звісно! Цей продукт просто створений для того, щоб робити смак страв глибшим, і від його вибору буде залежати, чи отримає перша виделка очікуване «WOW!».
Найуніверсальнішою є жовта цибуля, або її ще називають «ріпчаста». Вона доступна цілий рік та має нижчу ціну за синю або фіолетову. Але розберімося у принципових відмінностях, щоб створювати дійсно дивовижні страви.
Смак
Жовта цибуля має в складі більше фітонцидів та ефірних олій, саме тому її смак гострий, гіркий та сильний, або ще кажуть «злий». Це відчувається ще на етапі її очищення – коли змішаєш перше лушпиння та починаєш плакати. Але після термічної обробки виникає справжня магія – ріпчаста цибуля стає солодкою. Напевно, ви не раз в цьому впевнювалися самі. Навіть, якщо використати дуже багато цибулі, як вимагає цибулевий суп, ви отримаєте приємну і трохи солодкувату на смак страву.
Сорти червоної цибулі різні й відрізняються інтенсивністю смаку. Якщо узагальнити, то цей овоч все одно буде більш солодким та ніжним на смак. А нашу славнозвісну ялтинську цибулю взагалі можна їсти як яблуко.
Колір
Якщо додавати синю цибулю свіжою, вона надає стравам яскравого кольору. Якщо смажити, він тускніє, але щоб того не сталося, на початку приготування полийте лимонним соком. Жовта ріпчаста цибуля ніяк не впливає на загальний колір страв. Бульйон з нею виходить прозорий, а ось з синьою – мутний.
Використання у стравах
Синя та жовта цибуля підходять для смаження, тушіння, приготування маринадів та використовуються свіжими. Але є нюанси.
Синю цибулю краще використовувати в страви, де потрібно, щоб вона не перетягувала на себе всю увагу, а тільки підкреслювала смак. Наріжте дрібно для приготування гуакамоле, сальси або інших соусів зі свіжих овочів. Додайте її у салати, викладіть в бургер та на бутерброд.
Ріпчаста цибуля краще впорається з інтенсивними запахами інших продуктів. Якщо вам не до вподоби яскраво виражений запах річкової риби, маринуйте її з додаванням саме ріпчастої цибулі. Наріжте овочі кільцями, трішки помніть руками, щоб виділився сік, та додавайте до страви. Вона ідеальна для прозорих м’ясних бульйонів та приготування холодцю. Чим більше її покладете, тим солодший смак отримаєте.
Для консервації та маринадів немає ролі, яку саме цибулю ви використаєте, бо обидва види хрумкотітимуть. Єдине, щоб синя не втратила свій яскравий колір, в страві, знову ж таки, має бути присутній лимонний сік.
Готувати – це просто!