Сезон вірусних захворювань в розпалі: перепади погоди, зниження температур, вітер і інфекції підкрадаються зусібіч. Природньо, що профілактичними методами тут стають вітаміни, імбир і часник.
Споконвіку часник рятував не тільки від нечистої сили, але й від хвороб. Але ж побічний ефект у вигляді запаху часнику з рота, відлякує не тільки мікробів, а й людей. На щастя, науковців ця тема зацікавила, а тому вони знайшли смачний і дієвий метод боротьби з неприємним запахом. На поміч прийде йогурт!
Нове американське дослідження, проведене в лабораторії з подальшим тестуванням дихання людини, показало, що звичайний йогурт з цільного молока перешкоджає виходу в повітря майже всіх летких сполук, що відповідають за гострий запах часнику. Дослідники перевірили дезодоруючу здатність йогурту та його окремих компонентів, води, жиру та білка, щоб побачити, як кожен протистоїть смороду. І жир, і білок були ефективними для вловлювання запахів часнику, що спонукало вчених припустити, що продукти з високим вмістом білка можуть ефективно боротися з часниковим запахом.
Шеріл Берінджер, провідна авторка дослідження, навела ще кілька продуктів, котрі можуть прибрати запах часнику з рота. Серед них, окрім йогурту, яблука, м’ята, листя салату та молоко – продукти з ферментами, котрі здатні гасити сполуки на основі сірки, які викликають стійкий запах часнику. Однак у дослідженні науковці сконцентрувалися саме на йогурті, прагнучи перевірити його ефективність.
Результати показали, що сам по собі йогурт нівелює 99% основних летких речовин сирого часнику, що викликають неприємний запах. При окремому введенні жирові, водні та білкові компоненти йогурту також мали дезодоруючий ефект на сирий часник, але жир і білок діяли краще, ніж вода. Більша кількість вершкового жиру була ефективнішою для дезодорації. Досліджувані білки включали різні форми сироваткового, казеїнового та молочного білків, усі з яких були ефективними для дезодорування часнику.
Американські вчені також перевірили дезодоруючий ефект йогурту та його окремих компонентів на смаженому часнику. У процесі вони виявили, що він менш ефективний, але, радше, тому що саме смажіння зменшує кількість летких сполук, що викликають неприємний запах.
Отримані дані є хорошою основою для майбутніх досліджень, які аналізуватимуть різні білки для нейтралізації запаху часнику. Бо хоча в стравах він рідко буває зайвим, часникове дихання опісля – це таки проблема. Ну а поки науковці шукатимуть ідеальну панацею, ви можете завершувати трапезу, в якій був часник, невеликою кількістю йогурту. Доступність і популярність цього продукту убезпечить вас навіть у непередбачуваних ситуаціях. Приміром, коли ви замовили страву в ресторані, а всередині був часник. Йогуртовий десерт чи трішки йогурту з найближчого супермаркету – і ви врятовані!