Про переваги олії холодного віджиму розповідає дієтологиня

олія холодного віджиму

Коли йдеться про користь олії, в першу чергу згадують оливкову олію холодного віджиму. Це дійсно якісний продукт, що не тільки закриває безліч кулінарних потреб, але й насичує організм корисними мікроелементами. Дослідити це питання допомогла сертифікована дієтологиня Йоханна Ангман, яка знається на тому, як вибрати олію та використовувати цей продукт якомога продуктивніше. 

Олія холодного віджиму: переваги

При виробництві олії холодного віджиму не використовуються високі температури та хімікати. Для цього ядра або насіння пресують у сирому, необсмаженому вигляді. Таким чином вдається зберегти усі поживні речовини та корисні властивості продукту. Йоханна Ангман зазначає, що завдяки оліям холодного віджиму можна просто та ефективно зміцнити імунітет. «Олії холодного віджиму багаті на антиоксиданти та вітаміни, зокрема вітамін Е, який відіграє вирішальну роль у підтримці здорової імунної системи», – каже дієтологиня.

користь олії

Олії холодного віджиму мають протизапальну дію, бо містять у складі омега-3 жирні кислоти та мононенасичені жири. Вони сприяють росту корисних кишкових бактерій, що покращують травлення, засвоєння корисних речовин з їжі та здоровʼя кишківника, підтримуючи його мікробіом.

Помилково вважається, що олії не можна споживати під час схуднення. Але Ангман каже: «Корисні жири в олії холодного віджиму можуть допомогти у втраті ваги, сприяючи ситості та зменшуючи потребу в нездорових перекусах».

Як відрізнити олію холодного віджиму

Зʼясувати, що перед вами якісна оливкова олія холодного віджиму можна за декількома ознаками. По-перше, вона має світлий колір та однорідну прозору та чисту текстуру. По-друге, завдяки відсутності термічної обробки, така олія зберігає приємний аромат та легкий присмак сировини, з якої її виробили. Якщо перед вами олія гарячого віджиму, на етикетці буде зазначено, що вона рафінована або дезодорована. Колір такої олії буде темним та насиченим, а аромат різким та інтенсивним.

Що означає олія першого віджиму

Ви однозначно могли бачити на етикетках різних олій позначку «extra virgin». Це метод першого холодного віджиму, який не залучає у виробництво рафінування та дезодорування, зберігаючи при цьому фосфоліпіди. Саме ці речовини доводять користь олії та надають їй характерний смак та колір. А ще фосфоліпіди уповільнюють процеси старіння та стимулюють обмінні процеси в організмі.

смаження на олії

Фосфоліпіди у складі олії першого холодного віджиму не дозволяють використовувати продукт для смаження, якщо йдеться про високі температури, бо це може призвести до окислення олії та втрати корисних речовин. Смажити на оліях «extra virgin» можна, але лише за низьких температур. Краще використовувати таку олію для салатів та соусів. Досвідчені кухарі рекомендують поєднувати для смаження 60% рафінованої та 40% нерафінованої олії.

Скільки зберігається олія холодного віджиму

Олії холодного віджиму зберігаються менше, ніж олії гарячого віджиму. Тут діє загальне правило: чим більше оброблений продукт, тим довше він може зберігатися. Наприклад, закриту пляшку нерафінованої соняшникової олії можна зберігати протягом 4 місяців, а рафінована придатна протягом 2 років. Але якщо йдеться про відкриту пляшку олії холодного віджиму, її варто використати протягом одного місяця. Раніше ми розповідали, як правильно зберігати олії, щоб вони не псувались. Користуйтесь цими порадами та отримуйте максимум користі від будь-якої олії, яка вам до вподоби.  

соняшникова олія

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення