Перевірений століттями. Усе що варто знати про вустерський соус

Вустерський соус

Вустерський чи то пак вустерширський соус має виразний смак і не втрачає популярність вже майже 200 років. Розрізнити інгредієнти цього насиченого соусу вкрай складно, адже вони ідеально доповнюють одне одного та складаються в ідеальний збалансований смак. Соус можна додавати до багатьох страв, але спершу варто розібратися в чому ж його особливість.

Що таке Вустерський соус

Вустерський соус – це ферментований соус, виготовлений ​​на основі оцту та приправлений ​​анчоусами, патокою, екстрактом тамаринда, цибулею, часником, сіллю, гвоздикою, чилі та цукром. Не варто плутати устричний соус і вустерський – вони абсолютно різні. Цей соус має багато версій, найпопулярніша з яких не підходить для веганів і вегетаріанців, а також не вважається кошерною.

Винайшли цей соус англійські хіміки Джон Лі та Вільям Перрінс у Вустері. Вони експериментували з соусами на основі оцту і відмовилися від партії, яка не мала належного смаку. Партія лишилася в підвалі, де соус продовжував ферментуватися і розвивав свої смаки. Партнери спробували цей соус і врешті поставили на виробництво саме цю ферментовану версію. Дотепер бренд Lea & Perrins Worcestershire Sauce є найпопулярнішим і вважається найсмачнішим.

Різновиди вустерського соусу

Найкращий спосіб знайти свій улюблений вустерський соус – спробувати різноманітні бренди та сорти. Окрім класичної версії існують також:

  • безглютеновий вустерський соус – готується на основі білого дистильованого оцту, а не солодового, як в оригіналі;
  • вегетаріанський або веганський вустерський соус – готується без анчоусів;
  • соус із низьким вмістом солі;
  • регіональні версії з поправкою на місцеві смаки – солодші, більш гострі тощо.

Який вустерський соус на смак і куди його додавати

Вустерський соус поєднує гострий, пікантний, солодкий і солоний смак. Баланс цих смаків робить його чудовою приправою до багатьох страв. Він особливо цінується за додавання аромату анчоусів.

Вустерський соус можна використовувати різними способами під час приготування або як приправу. Його часто використовують як інгредієнт маринадів або приправляють ним м’ясо, рибу чи птицю під час приготування на грилі, смаження, тушкування чи запікання. Його можна використовувати під час приготування овочів та грибів. Вустерський соус також можна додавати як приправу до бутербродів і заправку для салатів. Також ви можете додавати соус у супи та рагу.

Соус неймовірний і сам по собі, але якщо його використовувати в невеликих кількостях для підсилення смаку інших соусів, супів чи м’яса, він чудово поєднує солодкі та гострі компоненти страви, додаючи смаку глибини.

Зберігати відкритий соус потрібно в холодильнику, де він цілком житиме всенький рік.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення