А ви знали, що паперові пакети, в які розфасовано борошно, зовсім не придатні для його тривалого зберігання? Якщо залишите на місяць-два, ймовірно, отримаєте прикру ситуацію. Прагнете щось приготувати, відкриваєте паковання, а звідти вилітають «метелики» та доноситься неприємний кислий та прогірклий запах. З такого продукту точно нічого не варто готувати, бо випічка не вийде, м’яко кажучи, та й шкода буде витраченого часу.
Але є і хороша новина – за певних умов борошно зберігається довго. Нічого особливого вигадувати не потрібно, а тільки дотримуватися простих рекомендацій. У пригоді ще будуть поради, як зберігати яйця правильно. Користуйтеся на здоров’я.
Як зберігати пшеничне борошно
Зерно пшениці складається з висівок, зародку та ендосперму. Найпопулярніше рафіноване пшеничне борошно виготовлюють лише з ендосперму. Воно має білий колір, м’яке та довго зберігається, бо майже не містить у складі олій. Ми не знаємо достеменно, як саме зберігається борошно в супермаркетах та магазинах, можемо лише довіряти, вірити в краще, але ліпше – перестрахуватися. Коли принесете паковання пшеничного борошна додому, покладіть його в морозильну камеру на 5 днів. Це знищить ймовірні личинки шкідників, які розгледіти неозброєним оком важко. Вважайте це профілактичною мірою, на всякий випадок. Не переживайте, холод ніяк не вплине на текстуру борошна. Ви навіть з легкістю можете одразу почати готувати щось. Якщо такої потреби немає, дістаньте з морозильної камери та перекладіть в чисту та суху герметичну ємність – скляну або керамічну банку з кришкою, яка щільно закривається. Це запобігатиме потраплянню вологи, шкідників та буде блокувати всмоктування ароматів. Обов’язково підпишіть кінцевий строк придатності. Зберігайте ємність в темному та сухому місці подалі від плити. Це може бути верхня поличка кухні або комора. Ідеально, щоб температура не підіймалася вище 18 градусів. Зазвичай, за таких умов борошно може зберігатися до року, але періодично його потрібно діставати, пересипати, щоб впевнитися, що всередину не потрапили шкідники.
Якщо у вас більші обсяги борошна, аніж одне паковання, зберігайте його в бавовняних сухих мішках, металевих чи пластикових ємностях з кришками, призначених для харчових продуктів, які щільно закриваються. Теж підписуйте, аби не проґавити кінцевий термін придатності. Щоб не завелися комахи, радять покласти сухі квіти календули або лавровий лист до контейнера з борошном – насичені аромати їх будуть відлякувати.
Цільнозернове борошно
Для виготовлення цільнозернового борошна використовують зерно з висівками, зародком та ендоспермом. Саме тому воно містить більше клітковини та олій, що робить його більш схильним до псування, ніж рафіноване біле борошно. Цільнозернове борошно – поняття, яке об’єднує власне цільнозернове пшеничне, рисове, амарантове, гречане, вівсяне, житнє, нутове та горіхове борошно, наприклад мигдальне. Як і рафіноване, його варто спочатку покласти в морозильну камеру на 5 днів, а потім пересипати в чистий та сухий герметичний контейнер або пакет, підписати кінцевий строк придатності та зберігати в холодильнику на дверцятах чи на одній з поличок. Це можна робити впродовж 6 місяців. Якщо залишити ємність за кімнатної температури, олії, які містяться в цільнозерновому борошні, почнуть окислюватися та зроблять смак прогірклим, він збережеться і в готовій випічці. Якщо вам потрібно подовжити термін зберігання, перекладіть борошно в герметичні сухі пакети та зберігайте в морозильній камері, на окремій поличці до року.
Як використовувати борошно, яке зберігалося в холодильнику чи морозильній камері
Низькі температури не вплинуть на якість борошна. Єдине – воно буде холодним, тому перед використанням необхідну кількість пересипте в ємність та залиште нагрітися до кімнатної температури. Особливо важливо це зробити, якщо ви готуєте випічку із дріжджами, які можуть не спрацювати, якщо інгредієнти занадто холодні.
Зберігайте борошно правильно та насолоджуйтеся смачними улюбленими стравами. Не хочу, щоб щось вам зіпсувало настрій.
Готувати – це просто!