Зайвий жир в організмі становить небезпеку не стільки конвенційній красі, скільки вашому здоров’ю. Річ в тім, що більшість жирових відкладень у нашому тілі (близько 90%) є підшкірними, але от решта 10% — це так званий вісцеральний або внутрішньочеревний жир, він є найшкідливішим.
Попри порівняно невелику кількість, такий тип жиру огортає внутрішні органи та збільшує ризики серцевих хвороб та діабету, а позбутися його найважче. Втім, боротися з ним можна за допомогою корегування свого раціону: спробуйте додати ці вісім продуктів, щоб нарешті позбутися ненависного жиру на животі.
Апельсини
Апельсини — корисний, низькокалорійний снек, який гарно тамує голод та запобігає переїданню. А найголовніше, що ці фрукти багаті вітаміном С, який, на думку вчених, сприяє ефективнішому метаболізму жиру в організмі. Так люди, що отримують достатню кількість цього вітаміну окислюють на 30 % більше жиру під час помірного фізичного навантаження, ніж люди з низьким рівнем вітаміну С. Ба більше, доведено, що люди із дефіцитом вітаміну С є більш стійкими до втрати жирової маси. Нагадуємо, що рекомендована денна норма вітаміну С для чоловіків – 90 мг, а для жінок – 75 мг.
Коричневий рис
Рис — одна з найпопулярніших круп в наших продуктових кошиках та рецептах. Але якщо ви прагнете покінчити з надлишковим жиром та подбати про здоров’я, варто надати перевагу саме коричневому (бурому) рису. Річ в тім, що завдяки меншій кількості оброблення, він зберіг свою оболонку, а з нею і користь. Високий вміст клітковини сприяє довшому відчуттю ситості та допомагає контролювати рівень глюкози в крові, а з ним і відчуття голоду. Тоді як очищений білий рис швидше засвоюється організмом, має високий глікемічний індекс та досить бідний харчовий профіль, тож навпаки може сприяти набору ваги.
Вівсянка
Вівсянка буває різною! Так якщо варіанти швидкого приготування несуть мало користі вашому організму, то цілозернова вівсяна крупа навпаки є гарним джерелом складних вуглеводів, клітковини та мікроелементів таких як магній, калій, кальцій та цинк. Щоб трішки пришвидшити відварювання крупи ви можете обирати січену або плющену вівсянку. А для найбільшої користі старайтеся утриматися від підсолоджувачів накштал джему, цукру чи згущеного молока. Натомість краще готувати солону вівсянку або надавати перевагу більш здоровими додатками, наприклад ягодами, горіхами, насінню та фруктами.
Кістковий бульйон
Уже не перший рік кістковий бульйон утримується в трендах здорового харчування завдяки високому вмісту білка та корисних жирів при відносно низькій калорійності. Таким чином він корисний для травлення та схуднення, адже гарно тамує голод, при цьому допомагаючи не переїдати. Приємний бонус: білок з кісткового бульйону в нашому організмі розщеплюється на дві амінокислоти — гліцин та пролін — які своєю чергою є джерелом для вироблення власного колагену, необхідного для пружної шкіри та здорових суглобів.
Жирна риба
Жирна риба, така риба як лосось, скумбрія, оселедець, анчоуси, багата високоякісним білком та омега-3 жирними кислотами. Існують докази, що омега-3 жири можуть зменшувати вісцеральний жир, а саме жир у черевній порожнині та печінці.
Кефір та натуральний йогурт
Натуральні кефіри та йогурти (без підсолоджувачів) є чудовим джерелом пробіотиків — корисних бактерій, що покращують здоров’я кишківника та позитивно впливають на імунітет. Крім цього, вчені вважають, що пробіотики відіграють важливу роль у регулюванні ваги та кількості жиру на животі.
Квашена капуста
Квашена капуста, як і йогурт, також містить пробіотики, а також велику кількість клітковини і вітаміну С (так в 300 г продукту міститься приблизно добова нома цього вітаміну) — усі ці фактори роблять ферментовану капусту надзвичайно корисною для втрати ваги та вісцерального жиру.
Місо
Японська ферментована паста місо все ще трішки екзотичний продукт для України, але переваги для здоров’я і смак цього продукту роблять його вартим уваги. ЇЇ виготовляють з ферментованих соєвих бобів та певного типу цвілевих грибів (Aspergillus oryzae). Вважається, що паста місо має в складі корисні ферменти, які полегшують розщеплення їжі та засвоєння поживних речовин. Пасту використовують для приготування місо-супу, начинки рисових кульок та салатних заправок.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.